Konec. Hokejistům Plzně rozhodující zápas nevyšel

ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Hokejisté Škody Plzeň prohráli v rozhodujícím sedmém semifinále play-off extraligy v Třinci 5:1 a sen o finále se jim rozplynul. Jediný gól indiánů vstřelil Miroslav Preisinger.

Opatrný úvod utkání uťal dělovkou od modré Jones ihned po buly, Hrubec zakročil lapačkou. Dobře si vedl na druhé straně i Frodl, který betonem vykopl zakončení Hrni z otočky. Poté v přesilové hře napálil v přečíslení dva na jednoho Němec břevno. Následně se již skóre měnilo. V témže oslabení vystihl příhru Jonese od modré do levé strany Vladimír Dravecký, který tak rázem táhl situaci tři na jednoho. Vzal jí na sebe a z pravého kruhu otevřel střelecký výčet večera. Po chvilce se situace opakovala, nevyužitou velkou šanci indiánů potrestal Třinec gólem. Domácí muž s maskou neudržel nahození Kaňáka od modré, pokryl ale dorážky Kracíka a Indráka. Na druhé straně Marcinko zpoza klece našel před ní špatně hlídaného Ethana Wereka a Slezané byli v laufu. Západočeši sice po chvilce ustáli oslabení, jenže krátce po vypršení trestu Straky zažili Deja vú. Opět Vladimír Dravecký sám na pravém kruhu z jízdy rozvlnil síť a modrobílí tak do kabin odcházeli s tříbrankovým mankem.

Do prostřední části nastoupil poprvé mezi třemi tyčemi indiánů v play-off Dmitri Miltchakov a hned hasil průnik Ciencialy, jenž se k něm protáhl z levé strany. Hosté odpověděli v přečíslení nejpovolanějších – Gulaš předložil Kovářovi, jenže jeho zakončení šlo těsně nad. Západočeši nicméně přikládali pod kotlem. V přesilové hře dvakrát štiplavě vypálil přes obránce z pravého kruhu Indrák, při hře v pěti zase Gulaš těsně přestřelil z osy hřiště. Neujala se ani pumelice Jonese od modré a střela Kratěny zleva. A tak přišla branka spíše ta z kategorie šťastných. Miroslav Preisinger vyhrál buly a hned si to namířil před bránu clonit, nakonec ránu Pulpána sám tečoval výstrojí k pravé tyči. Škoda tak o druhé přestávce žila z gólu naděje.

Třetí periodu načal v přečíslení Dravecký, ale na Wereka se mu přihrát nepodařilo. Hrubce na druhé straně vyděsila tečovaná rána Kodýtka, kterou ještě dorážel Straka, stav se nezměnil. Další snížení měl na holi Němec, který zkusil kličku a podruhé v zápase zamířil do brankové konstrukce – po břevnu do levé tyče. Indiáni i nadále tlačili na červenobílou zeď, ale byli to právě domácí, kdo udeřil. Polanský dobře napadal po akci Adamského, rychle po získání puku černý nesmysl poslal zpoza svatyně Ocelářů před ní, odkud k tyči zamířil Martin Růžička.Plzni tak nezbývalo, než téměř pět minut před sirénou zkusit hru v šesti, která ale vyústila jen v další trefu Slezanů. Tu ze své poloviny zařídil Gulvins Galvinš.

Západočeši si tak stejně jako před rokem na krk pověsili bronzové medaile.