Konec front. V areálu FN na Lochotíně se po rekonstrukci otevřela větší lékárna

foto: FN Plzeň

Po čtyřech a půl měsících se opět otevřela lékárna v areálu Fakultní nemocnice v Plzni na Lochotíně. Prostor výdeje léků pro veřejnost byl v lochotínské lékárně nedostatečný, pacienti museli na své léky často dlouho čekat ve frontách. To by se teď mělo změnit. Nově lékárna nabídne pět obslužných míst místo dosavadních třech.

„Vedení nemocnice si bylo vědomo, že prostor výdeje léků  pro veřejnost byl v lochotínské lékárně nedostatečný, pacienti museli na své léky často dlouho čekat ve frontách, což bylo pro mnohé nemocné vzhledem k jejich zdravotnímu stavu obtížné. Úpravy dispozice a interiéru proto směřovaly zejména ke zvýšení kapacity výdeje léků, především rozšířením počtu výdejních míst. Výše doplatků jsou v naší lékárně jedny z nejnižších v celém městě  a velmi si vážíme přízně klientů, kteří volí vyzvednutí léčiv právě v naší lékárně,“ prohlásil ředitel FN Plzeň Václav Šimánek.

Zaměstnanci lékárny FN Plzeň – Lochotín vydají cca 14 000 položek za měsíc, s měsíčním obratem více než 20 milionu korun. V souvislosti s rozšířením provozu bude lékárna přijímat další kolegy z řad farmaceutů i farmaceutických asistentů.

Investice pro zvýšení  komfortu klientů FN Plzeň byla ve výši 6,4 mil.korun, celkové prostory lékárny rozsvítily světlé barvy a nové vybavení celého interiéru vytvořilo moderní lékárnu 21.století.