Konec dubna v KD Šeříková: Vzácné vystoupení Supergroup i padesátiny Benefitu

Supergroup.cz

Konec dubna bude v KD Šeříková ve znamení muzikantské vyzrálosti. Nejdříve vystoupí formace Supergroup.cz, která je vždy zárukou opravdového hudebního zážitku a nefalšované radosti z hudby. O dva dny později pak oslaví padesát let existence kapela Benefit doplněná o kolegy z plzeňského regionu Sifon naEx s hostem Tomášem Navrátilem.

Supergroup.cz míří po delším čase opět do KD Šeříková. 25. dubna si užijeme rockový večer na vysoké hudební úrovni. Díky anketě časopisu Rock&Pop a Radia Beat vytvořilo šest mistrů svého oboru první „superskupinu“ složenou z nejvýraznějších osobností české populární hudby. Kamil Střihavka (zpěv), Michal Pavlíček (kytara), Vladimír „Guma“ Kulhánek (baskytara), Roman Dragoun (klávesy), Jan Hrubý (housle) a Miloš Meier (bicí) na jednom pódiu jsou zárukou vynikajícího výkonu a společně jim to zní doslova a do písmene super. Jejich setlist je složen z repertoáru jednotlivých muzikantů, jejich domovských kapel, ale nechybí i coververze hitů světových rockových legend jako Beatles či AC/DC.

Padesát let – to už je pořádný důvod k oslavě. 27. dubna bude tedy v KD Šeříková opravdu veselo. Kapela Benefit válí rockovou muziku již zmíněného půl století. Vždyť vznikla v období po doznívající květinové generaci woodstockých mániček. Pojmenována byla podle slavné desky britských Jethro Tull. Parta, která má ve znaku ježibabu či hořící kytaru, si záhy našla své publikum a čile koncertuje až do dnešních dnů. Při pohledu na současné osazenstvo kapely je jasné, že někteří muzikanti v něm nemohli strávit celých padesát let, ale značka Benefit jede dál a v KD Šeříková si připíše další kousek své hudební pouti. Program doplní kapela Sifon naEx, jedna z nejstarších rockových kapel Plzeňska. Má stále svoji kvalitní produkci, která láká fanoušky do sálů i na parkety především po západě Čech, ale i jinde. A pozor, tentokrát s nimi vystoupí jako speciální host i bývalý člen Tomáš Navrátil!