Konec dojíždění. Mladí hokejisté mohou využívat multifunkční hřiště u arény

Nové tréninkové víceúčelové hřiště vyrostlo mezi Home Monitoring Arénou a malou hokejovou halou v Plzni. Sportoviště o rozměrech 20 x 67 metrů za zhruba 11 milionů korun budou využívat především mladí hokejisté. Ti až doposud museli chodit po různých hřištích zcela mimo areál stadionu.

Moderní tréninkové hřiště má speciální umělý povrch, součástí je oplocení, umělé osvětlení, vystrojení sportoviště sítěmi, branami a podobně. Děti a mladí sportovci na ploše mohou hrát nohejbal, volejbal, basketbal, tenis, součástí je i sprinterská rovinka, hokejisté mají namalovány na povrchu i speciální žebříky na dynamické cvičební prvky a podobně. „Hřiště potřebujeme proto, aby mládež nemusela cestovat všemožně po Plzni, abychom už konečně měli něco svého. Když děti skončí ve škole, tak už mohou být celý den tady a mohou to využívat až do večera, a to nejen v létě,“ přiblížil předseda představenstva HC Škoda Plzeň Martin Straka. Děti hrající hokej dosud využívaly různá hřiště u různých plzeňských škol, ale i sportoviště nacházející se mimo školská zařízení.

Hřiště kompletně financovalo město ze svého rozpočtu a jeho stavba nebyla úplně jednoduchá. „Nachází se na místě původně travnaté plochy ve svahu, zhotovitel tedy musel nechat dorovnat terén tak, aby se prostor vešel mezi malou halu a stávající parkoviště. Součástí byla železobetonová opěrná stěna, na níž bylo nové hřiště založeno,“ přiblížil technický náměstek Pavel Šindelář.

Součástí areálu sloužícího hokejistům se brzy stane i nový objekt s tělocvičnou a ubytovnou pro mladé talenty z hokejové akademie, postaven bude při horní malé hale, dokončen by měl být v létě 2019.