Koncert Sabatonu v lochotínském amfiteátru bude ojedinělý, doprovodí ho speciální sbor

Foto: Sabaton.net

Jedním z vrcholů letošních Slavností svobody bude koncert švédské heavymetalové skupinay Sabaton. Populární kapela se představí v lochotínském amfiteátru v sobotu 4. května krátce po 21. hodině za doprovodu čistě mužské části Českého akademického sboru, který se řadí k nejlepším evropským souborům svého druhu.

„Kapela v minulosti vystupovala s různými muzikanty, orchestry i sólovými umělci, ale do něčeho takového se pouští poprvé,“ upozorňuje na výjimečné spojení kapely se sborem Jiří Daron z agentury Pragokoncert. Český akademický sbor bude kapelu Sabaton doprovázet jen na některých koncertech, poprvé to bude právě v Plzni. Podle Darona bude vystoupení předcházet asi týdenní zkoušení. „Jsou ušity i speciální kostýmy,“ prohlásil Daron s tím, že obdobný koncert bude už jen na třech dalších rockových festivalech, v Německu, Francii a Belgii,“ dodal Daron.

Před samotným koncertem Sabatonu zahraje legenda československého hard rocku a heavy metalu, česká hudební skupina Citron. Areál amfiteátru bude pro diváky otevřen od 18 hodin.