Koncert Romana Janála a Plzeňské filharmonie připomene 100 let samostatného státu

Plzeňská filharmonie.

Velkým tématem letošní koncertní sezóny jsou tzv. „osmičková výročí“. Plzeňská filharmonie zve na další z říjnových koncertů, konaný v rámci projektu Československo – 100. Posluchači se mohou těšit nejen na skvělý výkon našeho orchestru, ale také vynikajícího barytonistu Romana Janála, sólistu Národního divadla Praha. Program je věnován výlučně velikánům české hudby.

Zazní skladby Leoše Janáčka: Adagio, Antonína Dvořáka: Biblické písně, op. 99, a Bedřicha Smetany: Smyčcový kvartet č. 1 e moll Z mého života v úpravě pro orchestr. Tento koncert se koná ve čtvrtek 18. října 2018 od 19 hodin v Měšťanské besedě v Plzni. Hostem večera bude ředitel Ústavu pro studium totalitních režimů Martin Hazdra. Druhý den, 19. října, si tento repertoár budou moci vychutnat rovněž od 19 hodin návštěvníci Sokolovny Kdyně. Oba koncerty bude dirigovat Ronald Zollman.

„Těší nás, že jakousi předehrou k nové sezóně se stal úspěšný hudebně-literárně-výtvarný projekt Nejen Mnichov 1938: Umělci proti době, vzepření se vůči osudu! Společný projekt Plzeňské filharmonie, Ústavu pro studium totalitních režimů a plzeňské Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ZČU našel vynikající odezvu mezi publikem, které hojně navštívilo prostory plzeňské „Sutnarky“, kde se koncert konal. Potěšilo nás, že koncert natočila a následně zařadila do svého programu i stanice Český rozhlas Vltava, která jej ze záznamu odvysílala 2. října ve večerních hodinách. Věříme, že stejně úspěšná bude i celá sezóna, podrobnosti o našich koncertech posluchači naleznou na webových stránkách Plzeňské filharmonie,“ vyjádřila svoji radost z úspěchů na prahu nové sezóny ředitelka Plzeňské filharmonie Lenka Kavalová.