Cestující ve veřejné autobusové dopravě na jižním Plzeňsku se musí ve čtvrtek 9. července 2026 připravit na výrazně zhoršené podmínky. Organizátor dopravy POVED, respektive Integrovaná doprava Plzeňského kraje (IDPK), vydal varování před sníženým komfortem u vybraných spojů společnosti ARRIVA STŘEDNÍ ČECHY. Dopravce na linky nasadil vozidla s nefunkčním klimatizačním systémem.
Vzhledem k aktuálním letním dnům může teplota uvnitř vozidel bez funkčního chlazení dosahovat extrémních hodnot mezi 35 až 40 °C. Vedení IDPK deklarovalo, že situaci s dopravcem intenzivně řeší, přesto se cestující na dotčených trasách musí na horko připravit.
Závada se týká konkrétních spojů na třech regionálních linkách:
-
Linka 436 (Blovice – Letiny – Skašov): Omezení se týká dopoledních i odpoledních spojů. Konkrétně jde o odjezdy z Letin do Blovic v 11:55, odjezdy z Blovic do Skašova ve 13:40, 15:40 a 17:42 a spoje v opačném směru ze Skašova ve 14:52, 16:52. Ranní spoje této linky již odjely.
-
Linka 431 (Letiny – Řenče – Dolní Lukavice – Plzeň): Zasažen byl ranní spoj do Plzně a spoj s odjezdem z Plzně z Borů v 10:20 směr Letiny.
-
Linka 452 (Ždírec, Smederov – Blovice): Týká se spoje z Blovic ve 12:42 a následného obratu ze Ždírce ve 13:00 hodin.
Odpoledne může vypadávat infolinka
Aby toho nebylo pro cestující málo, v průběhu dnešního dne se přidávají také technické potíže na straně samotného organizátora. IDPK varuje, že dnes, tj. 9. 7. 2026, v rozmezí od 12:00 do 15:00 hodin může z technických důvodů docházet k občasným nebo úplným výpadkům na zákaznické telefonní infolince. Cestujícím se za způsobené komplikace a snížený komfort obě instituce omlouvají.
zdroj: IDPK







