Kombajnér na poli zemřel, vážně zraněného traktoristu převážel vrtulník

Hned dvakrát zasahovali záchranáři a policisté tento týden na Klatovsku, kde se při polních pracích dostali dva muži do vážných zdravotních problémů. V prvním případě už řidiči kombajnu nedokázal nikdo pomoci a muž na místě zemřel. Ve druhém případě se traktorista zranil při nehodě.

„Policisté na Domažlicku přijali v úterý večer oznámení o náhlém úmrtí muže. Třiačtyřicetiletý muž z Domažlicka prováděl s kombajnem sklizeň obilí na poli u obce Horní Valdorf. Po dvacáté hodině byl nalezen bez známek života. Na místo byli přivoláni policisté i koroner a nebyly zjištěny stopy cizího zavinění. U zemřelého byla nařízena zdravotní pitva k určení příčiny úmrtí,“ uvedla mluvčí policie Dana Ladmanová.

S traktorem zase havaroval v pondělí večer řidič (21) při jízdě po poli u obce Obytce. „Muž ze Sušicka sjížděl s traktorem ze svahu. Podklouzla mu zadní kola směrem ze svahu. Následně se vzpříčil valník s traktorem a oba se pak převrátily ze svahu. Řidič utrpěl zranění a letecká záchranná služba ho transportovala do nemocnice v Plzni,“ informovala policejní mluvčí. Policie věc vyšetřuje pro podezření ze spáchání přečinu ublížení na zdraví z nedbalosti.