Bude nám chybět. Kolegové a přátelé vzpomínají na zemřelého zastupitele Bise

foto: plzen.cz

Ve středu 3. října opustil politickou scénu zastupitel Jiří Bis. Tato zpráva šokovala širokou veřejnost. Jeho nejbližší kolegové a přátelé na něj vzpomínají.

„Jsem rád, že jsem s ním mohl spolupracovat. Hodně jsem se od něho naučil. Rozuměl teplárenské a energetice. Jiří Bis byl člověk s velkým respektem a noblesou. Říká se, že každý je nahraditelný, ale není to pravda,“ zavzpomínal podnikatel Roman Jurečko.

„Měl jsem tu čest se s Jirkou potkat na několika úrovních. Jako se zastupitelem našeho obvodu, jako s členem finanční komise města, které jsem předsedal i jako se svým předchůdcem za volební okrsek v senátu. Vždy to byla setkání slušná, věcná a korektní. Taková, jaký byl i Jirka sám. Paradoxně nejraději ale vzpomínám na to, jak jsem s ním v době, kdy byl ekonomickým náměstkem na městě, bojoval jako starosta o každou korunu pro náš obvod. Jirka patří do skupiny lidí, které jsem v politice poznal a opravdu si jich vážil. Upřímnou soustrast rodině a čest jeho památce,“ sdělil starosta MO Plzeň 2 Lumír Aschenbrenner.

„Všechna slova jsou marná. Je mi moc smutno. Jirko! Budu na Tebe navždy vzpomínat!!!!,“ řekl starosta MO Plzeň 1 Miroslav Brabec.

„Dost často jsem se s Tebou hádal, dnes mě to mrzí. Jiří, budeš mi hodně chybět…,“ přiznal na svém faceeboku starosta MO Plzeň 4 Michal Chalupný.

„Jirku jsem znal jako zkušeného politika, od kterého jsem se naučil spoustu praktik v práci zastupitele. Dokonce jsem byl jedno volební období s Jirkou v představenstvu teplárny, což mi rovněž přineslo hodně zkušeností, hlavně praktických do života. Bis byl člověk, který nás, ale i ČSSD posunul o kus dále v životní cestě. Je opravdu na co vzpomínat,“ prozradil starosta MO Plzeň 3 Radislav Neubauer.

„Pan Bis byl můj učitel. Byl to skvělý politik, uznávaný odborník a především úžasný člověk. Byl to můj vzor. V roce 2008 jsem měl tu čest pro Jirku pracovat. Stal jsem se součástí jeho týmu. Jirkova rodina mě přijala. Pamatuji si na skvělé medovníky, které tehdy pekla jeho celoživotní láska, úžasná paní Bisová. Často jsme mluvili o životě, ale také o politice. Vždy, když promluvil, tak jsme všichni přestali rušit a začali poslouchat. Moc bych si přál pokračovat v jeho stopách. Věřte, že na Pana Bise nikdy nezapomenu,“ napsal na svůj facebook primátor Martin Zrzavecký.