Koledy zazní na Borech i Skvrňanech a náměstí Republiky provoní tradiční gulášovka

ilustrační foto

Předzvěst vánoc a vánoční atmosféru navodí v příštím týdnu na dvou místech plzeňského centrálního obvodu koledy. Přítomným bude samozřejmě k dispozici svařené víno. Koncem týdne pak proběhne tradiční charitativní akce.

gulášovka na náměstí

V pondělí 17. prosince zazní koledy ve vnitrobloku v Šimerově ulici na Borech (naproti OC Luna – přes ulici) a v úterý 18. prosince ve vnitrobloku ulice Karla Steinera ve Skvrňanech (v blízkosti knihovny). Obě akce začínají v 17 hodin.

„Chceme, aby se lidé v předvánočním shonu zastavili, poslechli si koledy nebo si je s námi zazpívali, popovídali si a hlavně si užili atmosféru. Se zpěvem nám pomohou i děti z Dětského domova Domino,“  vysvětluje David Procházka, starosta plzeňského centrálního obvodu. Se zpěvem pomohou i děti z Dětského domova Domino.

Páteční odpoledne 21. prosince pak bude ve znamení tradiční charitativní akce na náměstí Republiky „Předvánoční rozlévání gulášové polévky pořádáme především pro sociálně slabší spoluobčany, ale zveme samozřejmě i všechny ostatní, kteří se na Vánočních trzích budou chtít zahřát poctivou gulášovkou,“ zve občany starosta David Procházka, který bude, spolu s místostarosty Petrem Balounem, Ondřejem Ženíškem a Stanislavem Šecem, připraven od 15 hodin rozlévat v prostorách zvonice chutnou gulášovou polévku.