Koledy v Plzni na náměstí zpívalo tři a půl tisíce lidí

foto: V. Čermák

Už po jedenadvacáté se plzeňské náměstí Republiky stalo místem tradičního zpívání nejznámějších českých vánočních koled. Program začal už v 15:30. Lidé se mohli rozezpívat s pěveckým sborem Kontaktovka, pak je pobavila plzeňská kapela Strašlivá podívaná a závěr patřil pěveckému sboru Nová Česká píseň. Ten také podpořil hromadné zpívání koled, které přenášel do éteru Český rozhlas Plzeň. Na náměstí zpívalo 3 590 lidí, další tisíce zpěváků se připojily na náměstích a návsích po celém regionu.

Hlavními hosty akce byli primátor města Plzně Martin Baxa, náměstkyně primátora Eliška Bartáková, starosta Městského obvodu Pleň 3 David Procházka, ředitelka Nadace 700 let města Plzně Alena Kozáková a chybět nemohl ani ponocný Zdeněk Zajíček, který s nápadem hromadného zpívání před mnoha lety přišel.

Ve sboru Nová Česká píseň jsme zahlédli i významné osobnosti Marcelu Krejsovou, náměstkyni hejtmana a Tomáše Kotoru, ředitele Bazénu Slovany a předsedu plaveckého klubu Slavia VŠ Plzeň. Moderátor večera Stanislav Jurík na závěr ohlásil, že na náměstí Republiky v Plzni zazpívalo 3 590 lidí a celkově ve všech přihlášených obcích to bylo celkem 8 438 lidí.

Další fotografie si prohlédněte zde.