Kmotrem velbloudí slečny v zoo se stal náměstek primátora Roman Zarzycký

Kmotrem velbloudice se stal náměstek primátora Roman Zarzycký.

Je plachá a roztomilá. Má velké hnědé oči, husté řasy, dlouhé nohy a jmenuje se Tereza. Do Plzně se přestěhovala až z Ostravy. Na kráse jí rozhodně neubírají ani její hrbatá záda. Jedná se totiž o novou členku velbloudí party v plzeňské zoo. Vedení zoo doufá, že se do nové a teprve roční velbloudice brzy zamiluje samec Mulisák a společně se postarají o rozšíření chovu velbloudů dvouhrbých. O křest nového přírůstku v zoo se postaral 1. náměstek plzeňského primátora Roman Zarzycký (ANO).

Terezka je zatím ještě plachá. Časem by ale podle ošetřovatelů mohla být stejně ochočená jako dvaadvacetiletá velbloudice Josefína. „Máme tady tři samice, jednoho samce. Malá zapadla do stáda normálně. Dospělí velbloudi ji vše potřebné velmi rychle naučí,“ řekl Martin Badala, ošetřovatel velbloudů ZOO Plzeň

„Jsem hrdý, že mám tu čest pokřtít novou velbloudici jménem Tereza. Je to můj druhý křest, už jsem tady křtil lvici. Zoologickou podporuji a věřím, že tady zdejší mladá samice bude prospívat a bude se jí tu bude dobře dařit. Největší radost z toho, že jsem kmotrem už dvou zvířat v zoo má samozřejmě moje prostřední desetiletá dcera. Do zoo chodíme pravidelně s celou rodinou,“ uvedl náměstek primátora Roman Zarzycký.

Náměstek primátora Roman Zarzycký z plzeňské zoo na snímku s ředitelem zoo Jiřím Trávníčkem.

Novodobý chov velbloudů dvouhrbých začal v plzeňské zoo na Lochotíně rokem 1994, dovozem samic Goldie a Gappy z Liberece a samce Haštala z Ústí nad Labem. Stali se velmi populárními a v roce 1997 se narodilo první mladě, Josefína, která zde žije dosud. Po čase nahradil Haštala samec Mulisák a oba se dosud zasloužili o 19 mláďat. Některá křtili i zajímaví kmotři, jako hráči FC Viktoria Plzeň nebo Horkýže Slíže. Josefínu dokonce v roce 2018 přijali za svou metaloví muzikanti ze skupiny Nightwish.