Kino Hvězda se po dlouhých 17 letech opět otevře veřejnosti

Svoji derniéru uvede v pátek 23. května bývalé kino Hvězda k příležitosti konání již 9. večera PechaKucha Night. Ve 20:20 hodin odstartuje série prezentací, která představí architekty, designéry, grafiky a další umělce ve formátu 20 snímků x 20 vteřin. Svoji účast mimo jiné přislíbil dokumentarista a pionýr slam poetry Bohdan Bláhovec, designér Jan Čapek a fotografka Kristina Hrabětová – nositelé cen Czech Grand Design za rok 2013.

Těšit se můžete také na vyladěný Bar k světu. a hlavně na afterparty, na které se odehraje Skečbetl: Paintjam – ilustrátorský digitální souboj bez pravidel a s limitem 90 minut mezi Filipem Štorchem a Triệu Phi Long. Na párty nebude chybět ani reprodukce DJ  Nakashi a VJ Jana Kubíčka. Zbývající vstupenky budou uvolněné do prodeje přímo na místě v den konání akce od 18:30 hodin.

Organizátorem akce je sdružení K světu, které se rozhodlo využít prostory bývalého kina Hvězdy nejen na jeden večer. „O víkendu 24. a 25. května jsme připravili pro návštěvníky kinokavárnu s promítáním dokumentárních snímků uvedených na festivalu Jeden svět. V neděli se navíc uskuteční beseda s Vítem Klusákem, významným českým dokumentaristou,” dodává koordinátorka plzeňské PechaKucha Night Jitka Jirásková. Partnerem plzeňské PechaKucha Night je Plzeň 2015. Více informací o akci na www.pknp.cz

[quote_box_center]PROGRAM V KINĚ HVĚZDA 23. AŽ 25. KVĚTNA

 23. května od 20:20 hodin – PechaKucha Night vol. 9

Hosté: Jiří Buček / SIAL (architektura), Bohdan Bláhovec (film), Kristina Hrabětová (fotografie), Jan Čapek (design), Marta a Michal Vodenkovi, Yvona Kreuzmannová / Tanec Praha 2014 (taneční umění), Bára Mládová v kategorii Fresh 10×10 (mladí talentovaní tvůrci), Jára Mašek, Hana Čekanová, Bára Daušová / Posedlí (kreativní skupina), Mirek Vodák / CBArchitektura o. s. (architektura), Michaela Režová (animovaná a interaktivní tvorba), Anna Marešová (design), Ladislav Trpák, Kateřina Písačková / ZOOT.cz (dobročinný projekt Dobro)

24. května – Kinokavárna /vstup zdarma

15:00 hod    Film jako Brno /72 min

16:15 hod    Úžasný Azerbajdžán /60 min

18:00 hod    Na sever od slunce /46 min

19:00 hod    Z popelnice do lednice /55 min

 25. května Kinokavárna /vstup zdarma

15:30 hod    Reminiscence /52 min

17:00 hod    Beseda s producentem, kameramanem, scénáristou a režisérem Vítem Klusákem se sestřihem toho nejlepšího z filmů[/quote_box_center]