Když referendum schválí vládní spolupráci ČSSD a ANO, Chovanec to podpoří

foto: mvcr.cz

Pokud sociální demokraté v referendu podpoří vstup ČSSD do vlády, tak se nebudu bránit vůli členské základny a vládu podpořím. Prohlásil to bývalý statutární místopředseda ČSSD, poslanec Milan Chovanec v rozhovoru pro server novinky.cz. „Překvapuje mě ale, že někteří kolegové komentují výsledky, které zatím neexistují. Sám jako předseda ČSSD v Plzeňském kraji výsledky v regionu nezjišťuji,“ řekl.

„Nemám problém s programem vlády. Vychází z programu soc. dem., je velmi levicový. Není spor o to, že by vláda nevládla dobře ve vztahu k občanům. Vnitřní spor soc. dem. byl o tom, jestli po volebním výprasku se máme jít uzdravovat do opozice a klidně podpořit menšinovou vládu ANO, tak jak to zvažují komunisté. Nechat vládnout ANO samotné, aby ukázalo, jestli vládnout umí,“ konstatuje Chovanec. „Pro nás je špatný vstup do vlády a výměna slibů za křesla. Jestli ale členská základna rozhodne, že do vlády jít máme, nečekám, že by poslanci ČSSD obstruovali.

Podle Chovance by bývalo lepší podpořit jednobarevnou vládu ANO a zůstat mimo. Strana tak mohla získat čas na sebe a vlastní restart. „Dostali jsme velmi slabý volební výsledek. Utekl nám teď čas, vláda případně vznikne v letních měsících, volby do komunálu jsou začátkem října. Na vlastní volební kampaň nám zbývá měsíc. Hnutí ANO kontinuálně vede kampaň, Babiš je vylepený po celé republice. Při spravování ministerstev nebude čas na restart strany,“ řekl poslanec.