Když hrál ve Finsku, proti Jyväskylä se mu nedařilo. V plzeňském dresu ale Stach zářil

David Stach. Foto: HC Škoda Plzeň

Hokejisté Škody Plzeň jsou po dvou zápasech Champions League stoprocentní. Nejprve zdolali Lugano 3:2 a  sobotu si poradili i s vítězem loňského ročníku JYP Jyväskylä. Druhý duel byl specifický zejména pro útočníka Davida Stacha, který ve Finsku dříve působil. Jak ale sám přiznal, proti Jyväskylä se mu až doteď nedařilo.

Lugano jste porazili 3:2, přestože jste dvě třetiny dominovali. Tentokrát jste využívali šance líp, výsledek i díky tomu nebyl nejistý až do konce. Bylo v tomhle patrné zlepšení?
„Stoprocentně. Bylo to o proměňování šancí a jsem strašně rád, že jsme to ubojovali, protože venku se bude hrát obtížněji, body se budou sbírat hůř. Takže bylo důležité, že zůstaly doma.“

Vám osobně se zápas hodně povedl, byl jste u tří branek..
První dvě střídání jsme hned dali dva góly, hrálo se nám pak dobře. To se nepovede v každém zápase dvakrát se trefit za první dvě střídání. Kluci to chladnokrevně proměnili.

Jak byste ohodnotil Jyväskylä v porovnání s Luganem?
Hráli trošku jinak. Lugano jsme dvě třetiny přehrávali, tentokrát to bylo nahoru dolů. My jsme naštěstí využili šance, co jsme měli, a dotáhli to k vítězství. Oba týmy jsou výborné a u nich to bude těžší než doma.

Finové hráli hodně agresivně, nepřekvapili vás tím?
Byli rychlí a agresivní. Já to tušil, ve Finsku jsem proti nim hrál a oni ten styl moc nemění. Ale upřímně, hraje se mi dobře proti soupeřům, kteří chtějí útočit, a ne jen bránit. Byl to myslím hezký hokej, se šťastným koncem pro nás.

Vy jste ve Finsku působil. Měl jste větší motivaci?
To ne, bral jsem je jako každý jiný tým. Popravdě, když jsem byl ve Finsku, hrálo se mi proti nim nejhůř. Trošku jsem se toho bál, ale nakonec to dobře dopadlo.

V pátek a neděli vás čekají odvety v Jyväskylä a pak v Luganu. Vstup do CHL vám vyšel parádně. Co se dá očekávat dál?
Bude to asi těžší, oni jsou pohybliví, všichni ti soupeři mají obrovskou kvalitu. Každý zápas je jiný. Musíme se na ně zase pořádně připravit.