Když fanoušci zachrání tým od inkasovaného gólu. Pomohli mi, tvrdil Frodl po další nule

ilustrační

Druhý zápas v řadě si na něm střelci soupeře vylámaly zuby. Plzeňský gólman Dominik Frodl přivádí protihráče k šílenství, v zápase s Hradcem Králové byl po zásluze hvězdou duelu, který nakonec Škodovka vyhrála 4:0.

Vychytal jste druhou nulu v řadě. Která byla těžší, v Olomouci nebo s Mountfieldem?
Teď při mě stálo i štěstí, měl jsem tam nějaké tyčky. Takže asi zápas s Mountfieldem byl těžší. Hradec měl daleko víc šancí, kluci ale nenechali nějaké dorážky. Takže je musím pochválit.

A taky jste měl štěstí, když puk po jedné střele zůstal za vámi těsně před brankovou čarou..
Jo, ani nevím, jestli jsem tu střelu neviděl, ale najednou jsem slyšel, jak na mě fanoušci řvou. Tak jsem si sedl na zadek a tím ho zalehl. Vlastně mi pomohli.(smích)

Považujete za rozhodující okamžik gól na konci první třetiny? Tam jste asi Hradec hodně nalomili..
Dali jsme gól 14 vteřin před koncem třetiny, to soupeři nepomůže. Ale podle mě ještě klíčovější byl ten gól na 2:0. Do té doby kousali, pak už tolik šancí neměli.

Trenéři zmiňovali, že první třetina příliš dobrá nebyla. Byla v kabině nutná nějaká bouře?
Trenéři nás dvakrát nepochválili. Ale věděli jsme, že to nebylo ideální. Pak jsme se zlepšili.

V posledních dnech máte hodně náročný program. Pociťujete nějakou únavu?
Za mě ne, ve středu jsme měli volno, takže jsme trochu vypnuli. Já se cítím dobře, naprostá pohoda.

Takže si asi neříkáte, že už byste potřeboval alespoň jeden zápas odpočnout..
Tak za trenérem bych jít mohl, že chci volno, ale nevím, jestli bych se do brány ještě dostal. Když jsem tady podepisoval smlouvu, tak jsem vůbec netušil, že budu tolik chytat. Takže jsem teď jedině rád.