Kdy skončí silné mrazy? Meteorologové už mají jasno

ilustrační foto, plzen.cz

Po dnech, kdy se teploty i v nížinách pohybovaly kolem výrazně pod bodem mrazu, čekají meteorologové už v tomto týdnu výrazné oteplení a s tím související oblevu. Následující měsíc pak bude teplotně průměrný.

„Období od 18. ledna do 14. února 2021 bude na našem území jako celek teplotně průměrné. Z uvedeného období očekáváme jako nejchladnější třetí předpovědní týden (od 1. února). Všeobecně by první polovina února měla být chladnější než druhá polovina ledna, ale velké rozdíly v teplotách mezi jednotlivými týdny neočekáváme,“ uvedli meteorologové.

Z hlediska celkového množství srážek předpokládají, že budou další čtyři týdny na území ČR jako celek průměrné až slabě nadprůměrné. „Nejvíce srážek, co se týká celostátního průměru, bude pravděpodobně v prvním únorovém týdnu, v ostatních týdnech očekáváme množství srážek na úrovni běžných srážkových úhrnů pro danou roční dobu. Vzhledem k předpokládaným teplotám a celkovému úhrnu srážek lze očekávat, že na horách bude sněhu postupně přibývat, v nižších a středních polohách bude tvorba sněhové pokrývky jen přechodná,“ dodali meteorologové.