KD Šeříková na konci března: Natěrač, Doga, Alkehol i Progres 2

Alkehol

Program KD Šeříková zahrnuje koncertní vystoupení i divadelní představení. Obojího se dočkáme v posledním březnovém týdnu. Nejdříve se nasmějeme při komedii Natěrač, a pak už se do Plzně sjedou rockeři z celé republiky: z Ostravy Doga, z Prahy Alkehol a z Brna Progres 2.

Natěraač

28. března přináší KD Šeříková novou verzi bláznivé komedie „Natěrač aneb Ten chlap má vymalováno!“ s Leošem Nohou, Barborou Mottlovou a Evou Decastelo v hlavních rolích. Komedie o tom, jak neúspěšný herec, živící se momentálně jako malíř pokojů, získá nečekaně svou životní roli. Hlavní hrdinka Simona je nucena čelit pomstě zhrzené manželky svého milence. Jakým způsobem této pomstě dokáže vzdorovat a jakou roli v tom sehraje náhodně přítomný natěrač? Donald Churchill je autorem tzv. „čistých komedií“, které si kladou jediný cíl, pobavit a rozesmát diváka. A umí to dokonale!

Doga

KD Šeříková vždy byla proslulým rockovým stánkem pro celý Plzeňský kraj. Žádný div, že právě sem při svém turné zamířily dvě kapely, bez kterých se neobejde snad žádná větší rocková akce – Doga a Alkehol. Druhá jmenovaná byla založena spíše jako recesistický projekt s texty o popíjení a příhodách ze života, ale velký úspěch přesvědčil muzikanty k pokračování. Tak se děje již více než 25 let. Doga staví na přímočarém rocku a pódiovém projevu svého frontmana, charismatického Romana „Izziho“ Izaiáše. Nezbytným doplňkem jejich show je spousta pódiových rekvizit. Takže 29. března se v Plzni pojede „od soumraku do úsvitu“.

Progres 2

30. března můžete v KD Šeříková očekávat opravdovou lahůdku. Při vyslovení názvu artrockové formace Progres 2 si každý vybaví především koncepční album Dialog s vesmírem, ale i celkovou náladu její tvorby, která vždy přesahovala rámec toho, co bylo v českém rocku běžné. Originalita, artrockový nádech, melodičnost – to vše bylo Progresu 2 vždy vlastní. Jednotliví členové prošli kapelami jako např. Atlantis, Collegium Musicum či Synkopy 61, jejich vzory byli Cream, Beatles či tehdy začínající Pink Floyd. Přijďte tedy nakrmit své uši něčím, co se z pódií neozývá každý den. Hostem koncertu bude navrátivší se pražská kapela Elegie.