Kayamba se vrací zpět do Opavy. Těším se, říká plzeňský záložník před dalším zápasem

foto: FCVP

V rámci 22. kola české nejvyšší soutěže zajíždí v pondělí fotbalisté Viktorie Plzeň na hřiště Opavy. Pikantní bude duel (začátek 18 hodin) zejména pro Joela Kayambu, který na západ Čech přišel právě ze slezského klubu.

„Na návrat se moc těším. Na kluky z Opavy, na atmosféru, jaká tam bývá. Nic jednoduchého nás nečeká. S Opavou to bude nepříjemný zápas, je doma dobrá a nebude nám chtít dát nic zadarmo. Ale pokud budeme hrát náš fotbal, jako jsme třeba hráli doma proti Slavii, tak to tam taky zvládneme,“ prohlásil Kayamba.

Náročné utkání očekává i trenér Vrba. „Je to určitě velice těžký soupeř, zvlášť v domácím prostředí. Umí hrát kvalitní fotbal. My se ale chceme se Slavií prát o titul, uděláme pro to maximum. Chceme získat co nejvíce bodů, ale čeká nás ještě hodně zápasů,“ uvedl Vrba.

Viktoria má za sebou náročný sled zápasů, čeká ji už pátý duel na jaře. „Tohle jsem ještě nezažil a je to trošku složitější, ale jsem fyzicky připravený a zatím to zvládám. Jsem profesionální fotbalista, musím se naučit hrát i přes bolest, únavu a v každém zápase odevzdávat maximum,“ má jasno plzeňský záložník.