Kayamba metal salta, Vrba chválil za aktivní fotbal

foto: FCVP

V úvodním kole FORTUNA:LIGY 2019/2020 porazila Viktoria Plzeň na domácím hřišti Sigmu Olomouc 3:1. Svou první branku za Viktorku vstřelil Joel Kayamba, výborný duel odehrál Aleš Čermák, který se asistencemi podílel na všech trefách svého týmu.

„Chtěl bych pochválit mužstvo, že i za nepříznivého vývoje jsme to dokázali otočit a vyhrát 3:1. Z mého pohledu byl náš fotbal velice aktivní, snažili jsme se rychle přecházet do útočné fáze – dobrý výkon,“ prohlásil po zápase trenér Viktorie Pavel Vrba. Pětapadesátiletý kouč ocenil výkon všech na hřišti. „Nechci vychvalovat jednotlivce, z mého pohledu měl zápas grády, měli jsme šance, spoustu střel a brejkových situací, které jsme bohužel neproměnili. Hráči zapadli do způsobu hry, který chceme hrát. Nikdo nepropadl, ale ani nevyčníval tak, že by zápas sám rozhodl. Byl to týmový výkon a vzhledem k tomu, jak se zápas vyvíjel, tak jsme odehráli výborné utkání a jsem rád, že jsme to zvládli,“ těšilo západočeského trenéra.

Velké příležitosti na otevření své střelecké listiny po zranění měl i Michael Krmenčík, ale v utkání s Olomoucí se bohužel neprosadil. „Všichni víme, že je pro nás Michael strašně důležitý. V minulosti nám pomohl spousty góly k tomu, čeho jsme dosáhli. Mužstvo pro něj dnes pracovalo úžasně, bohužel v zakončení neměl takové štěstí jako před zdravotními problémy. My mu ale věříme, že ty góly bude zase dávat a pomáhat nám. Pokud pro něj mužstvo bude pracovat jako dnes, tak se brzy trefí a určitě bude atakovat nejvyšší příčky střelecké tabulky,“ dodal.

Svůj vůbec první gól za Západočechy vstřelil Joel Kayamba. „Dlouho jsem na to čekal. Konečně mi to tam padlo, jsem velmi rád,“ prohlásil hráč, který ihned po vstřelené brance ukázal své gymnastické schopnosti. Trefu oslavil přemetem a saltem. „Klukům jsem říkal, že když dám gól, tak to udělám. Čekali na to dlouho, ale konečně se mi to podařilo,“ uzavřel.