Katastrofa! Na železniční trati Plzeň-Mariánské Lázně, vykolejil nákladní vlak

Několik vagonů se zřítilo z náspu a převrátily se. Foto: HZSPK

AKTUALIZOVÁNO: Nákladní vlak převážející sypký materiál vykolejil v neděli odpoledne na trati mezi Plzní a Mariánskými Lázněmi. Nehoda se stala poblíž obce Drmoul. Některé vagony se zřítily z náspu, kde se následně převrátily a vytvořily změť šrotu. Při samotné nehodě nebyl nikdo zraněn. Doprava na důležité trati je zastavena, cestující musí využít náhradní autobusovou dopravu. Na místě hrozivě vyhlížející nehody zasahovaly všechny složky IZS.

Nehoda vypadá hrozivě. Foto: HZSPK

Vlak havaroval podle informací mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala kolem 16.30 hodin. Na místě z dosud nezjištěných příčin vykolejila lokomotiva, která táhla 18 vagónů. Po příčinách nehody teď na místě pátrají inspektoři Drážní inspekce. Předběžná výše škody nebyla s ohledem na aktuálnost události dosud stanovena. Vlaky nejezdí mezi stanicemi Mariánské Lázně a Chodová Planá.

Vagony převážely cisterny s vápnem. Mluvčí karlovarských hasičů Martin Kasal uvedl, že na kolejích zůstalo asi pět vykolejených vagonů. Ostatní skončily mimo násep. Náklad vápna se vysypal všude okolo a komplikuje zásah hasičů. Možné ohrožení přírodních zdrojů sledují na místě také zástupci orgánů ochrany životního prostředí. Zatím nelze ani předběžně odhadnout, jak dlouho bude trvat odstraňování následků nehody a zprůjezdnění důležité železniční trati.