Kariérní centrum ZČU pomůže studentům s uplatněním v životě

foto: ZČU

Kariérní centrum ZČU a podnikatelský inovační klub BoostUp, které pomáhají studentům najít pracovní uplatnění, se ve středu představily zaměstnavatelům v plzeňském regionu.

Kariérní centrum Západočeské univerzity pomáhá studentům s uplatněním v pozici zaměstnanců. Podnikatelský inovační klub BoostUp zase radí studentům, kteří chtějí začít podnikat už při studiu. Obě místa už letos zahájila svoji činnost, ve středu se představila také zaměstnavatelům. Díky nim budou moci studenty účinně oslovit a navázat s nimi spolupráci ještě před ukončením jejich studia.

Kariérní centrum ZČU funguje už od letošního dubna a pro studenty již připravilo například přednášku přední české HR manažerky a konzultantky v oblasti profesního rozvoje Rostyy Gordon Smith, kurzy věnované správě osobních financí či využívání sociálních sítí nebo nabídlo možnost vyzkoušet si nanečisto pracovní pohovor. Vedle přednášek a workshopů poskytuje centrum studentům individuální kariérové poradenství a diagnostiku osobnosti.

Podnikatelský inovační klub BoostUp se studentům představil teprve v říjnu a už samotná úvodní akce vyvolala zájem desítek z nich. Cílem BoostUpu je pomoci těm, kdo chtějí začít podnikat už během studií, a poskytnout jim komplexní servis. Zprostředkuje jim mentoring, přednášky, besedy a workshopy s profesionály v různých oborech. Od letního semestru bude nabízet také členství v klubu, které bude odstupňované do tří úrovní.

Důležitou náplní práce Kariérního centra ZČU i BoostUpu je spolupráce s firmami, které se chtějí propojovat s univerzitou a jejími studenty či absolventy.