Kapitán Hubník: Liga mistrů je svátek, chci si to užít

foto: FCVP

Ve středu 19. září ve 21 hodin to vypukne. Plzeňští fotbalisté potřetí v historii vstoupí do nejprestižnější klubové soutěže jménem Champions League. Prvním soupeřem Vrbova celku bude CSKA Moskva. „Je to svátek, Ligu mistrů nehrajeme každý rok,“ říká kapitán Roman Hubník.

Podle papírových předpokladů se CSKA Moskva s Plzní popere o místo, které zaručí postup do jarní části Evropské ligy. „Je to první zápas, hrajeme doma, takže důležitý zápas. Pokusíme se ho zvládnout. Co bude potom ve skupině? To se uvidí,“ odmítá Hubník, že by už první duel mohl zásadně zamíchat kartami.

Zatímco Plzeň půjde do Ligy mistrů s hodně zkušeným týmem, CSKA naopak výrazně omladilo. „Naše zkušenosti mohou být výhoda, ale jsou tam mladí nadějní hráči, kteří se budou chtít předvést. Pro mě je to neznámá. CSKA znám 10 let a teď aktuálně znám asi jen dva hráče,“ prohlásil Hubník. Hvězdami ruského velkoklubu jsou útočník Dzagojev, brankář Akinfejev či bek Fernandes. „Nesmíme se ale zaměřit na jednoho nebo dva hráče,“ varuje plzeňský kapitán.

Viktoria Plzeň si zahrála naposledy Ligu mistrů před pěti lety. Tehdy byl ještě hlavním pilířem kapitán Horváth. „Změnili jsme se. Je tady spousta kluků, kteří Ligu mistrů budou hrát poprvé. I pro ně je to splnění snu. Věřím, že my zkušenější, co už jsme toho odehráli víc, jim pomůžeme,“ uvedl Hubník, který přiznal, že hned po losu raději téměř nezvedal telefon. „Zájem o lístky jsem měl enormní. Svátek je to vždycky. Ligu mistrů nehrajete každý rok. Jsem za to strašně rád. Minule jsem si říkal, že už to třeba bude moje poslední Liga mistrů a teď je to zas. Chci si jí užít, vždycky to může být poslední zápas,“ uzavřel Roman Hubník.