Kapitán Gulaš vystřelil hattrickem Plzni výhru ve Zlíně

ilustrační foto: HC Škoda Plzeň

Hokejisté Škody Plzeň zvítězili ve 33. kole extraligy na ledě Zlína 2:3 v prodloužení. Západočeši v zápase prohrávali 0:2, pak si vzal ale slovo kapitán Škody Milan Gulaš, dvěma góly poslal duel do prodloužení a v jeho 62. minutě svojí třetí brankou rozhodl.

Duel začal šancí Fryšara, který si střelou z mezikruží ale na Frodla nepřišel. Ten se činil i po chvilce, když tvrdě od modré pálil Nosek. Ani dotřetice to Zlínu nevyšlo, když dorážkou Šlahařovy střely neuspěl Sedláček. Zahrozili i indiáni, konkrétně Kodýtek, jenž štiplavě vystřelil z levého kruhu. Pohotově to zkoušel od modré i Kaňák, Sedláček byl opět pozorný. Další neúspěšný zakončovatel byl Popelka, proti němuž Frodl včas sklapl betony. Když pak těsně před sirénou modrobílí ubránili i přesilovou hru soupeře, odcházelo se do kabin za bezbrankového stavu.

Prostřední periodu načal z pravého kruhu Fryšara, muž s maskou indiánů zakročil. Nebezpečněji vypadala střela Kodýtka z mezikruží, ovšem i domácí gólman nehodlal jako první kapitulovat. Změnu skóre nepřinesla ani série vyloučení, první střelecký zápis tak přišel až v rovnovážném stavu. Lakatoš objel branku, poté našel mezi kruhy od modré najetého Tomáše Žižku, který rozjásal domácí stadion. Vzápětí navíc prokličkoval před Frodla Tomáš Fořt a úspěšně zakončil své sólo kličkou do bekhendu. Trenéři Západočechů reagovali oddechovým časem a ten se vyplatil. Za jednašedesát vteřin totiž Milan Gulaš z levého kruhu projel až před Sedláčka, kterého také dokázal překonat. Srovnat dokonce mohl Němec, před brankou ovšem zakončil těsně mimo. Neuspěl ani Lakatoš na druhé straně bombou z levého kruhu a drama tak mělo pokračovat po přestávce.

Do závěrečné dvacetiminutovky vstupovali Berani v přesilové hře a hned tečoval Kulda Lakatošovu pobídku, avšak mimo. Souboj obou hráčů proběhl i po chvilce, nyní už svůj um musel předvést Frodl. Udeřilo ale na druhé straně. Milan Gulaš se protáhl až před Sedláčka, kterého propálil mezi betony. Zlín toužil získat vedení zpět, ovšem na plzeňského brankáře nevyzráli svými ranami Okál a Lakatoš, nepomohl ani důraz Fořta na brankovišti. Další možnost měli domácí v přesilové hře, ale naložili s ní prachbídně. V největší šanci se tak ocitl Straka, jehož nepříjemný bekhend musel likvidovat Sedláček. A protože poté na druhé straně ještě do třetí sirény v dobré pozici nezkompletoval hattrick Gulaš, muselo duel rozhodnout prodloužení. A tak se také stalo, šestatřicet vteřin totiž stačilo na zkompletování hattricku právě Milanu Gulašovi. Západočeši si tak z horkého zlínského ledu domů vezou cenné dva body po velkém obratu.

hcplzen.cz