Kapitán Gulaš řádil. Litvínov v Plzni neměl nárok

Hokejisté Škody Plzeň zvítězili ve 38. kole extraligy na domácím ledě nad Litvínovem 7:1. Hattrickem se na výhře podílel kapitán Škody Milan Gulaš, dva góly pak vstřelil obránce Peter Čerešňák. Tři asistence si na konto připsal Gulašův parťák z útoku Jan Kovář.

První třetina jasně patřila domácím. Už ve 2. minutě spálil velkou šanci Kracík a ve 3. minutě ztroskotal na Janusovi i Pour. Plzeňský mladíček si ale spravil chuť o tři minuty později. Kovář přihrál na kruhy přesně na hůl Jakubu Pourovi, a ten zamířil do černého. Plzeňští dominovali a hosté měli prakticky jedinou vážnou šanci v přesilové hře v 16. minutě. Trávníček ale ani nadvakrát neprotlačil puk za Frodla.

I po první přestávce pokračovali indiáni v aktivním hokeji a další odměna přišla ve 27. minutě. Hostující obrana zastavila Milana Gulaše v jeho sóle pouze za cenu faulu a nařízené trestné střílení plzeňský kapitán proměnil naprosto s přehledem. O minutu později navíc pokračovala přesilovka Škody a Peter Čerešňák ranou od modré zvýšil už na 3:0. V poslední minutě druhé části se dočkali i hosté. Petružálek svůj únik zakončil přesnou střelou k tyči.

Západočeši ale nenechali nikoho na pochybách, že si půjdou pro všechny tři body. Ze třetí třetiny uplynulo 26 vteřin a Milan Gulaš dokonal svůj hattrick. Poté zvonily na obou stranách tyče. Nejprve ji rozezvučel hostující Kašpar, poté na druhé straně Kracík. V 54. minutě už ale Plzeňští Januse překonali pošesté. Kracík našel v přesilovce zcela volného Petera Čerešňáka, a ten podruhé v zápase mířil do černého. Poslední hřebíček do litvínovské rakve zatloukl v 59. minutě ve vlastním oslabení úspěšně zakončeným únikem Matyáš Kantner.