Kampaň Do práce na kole končí. Cyklisty ještě čeká snídaně

foto: Plzeň na kole

Snídaně pro cyklisty u Papírenské lávky ukončí 31. května letošní plzeňskou kampaň Do práce na kole. Ve čtvrtek ráno mezi 6. a 8. hodinou si pro čaj, kávu a něco dobrého na zub mohou přijet všichni účastníci kampaně v soutěžním triku a i všichni další, kteří kolem pojedou do práce či do školy na kole či koloběžce.

Soutěžní kampaň probíhala v Česku celý měsíc a celkem se jí účastnilo 16 tisíc odvážlivců. V Plzni se do 6. ročníku zapojilo 823 lidí ze 179 firem a organizací, kteří se snažili po celý měsíc co nejčastěji jezdit se svým týmem do práce nebo školy na kole, koloběžce či in-linech, chodit pěšky nebo běhat.

„Cyklosnídani připravujeme pro všechny plzeňské účastníky kampaně Do práce na kole a další cyklisty již po čtvrté. Chceme je povzbudit do dalšího ježdění do práce na kole a poděkovat za jejich úsilí a nadšení. Doufáme, že se v Plzni bude na vlastní pohon přemisťovat nejen do práce, školy, ale i za sportem a zábavou stále více lidí,“ vysvětluje Jiří George Konečný ze spolku Plzeň na kole. „K plánování tras po městě může napomoci cyklomapa Plzně nebo vhodnou trasu rádi poradíme na některé z našich akcí,“ doplňuje Konečný.

Do soutěže se kromě cyklistů mohli zapojit také běžci, chodci, vozíčkáři a jezdilo se také na koloběžkách, bruslích a longboardech. Soutěžilo se v kategoriích pravidelnost týmu, výkonnost jednotlivce a kreativita. Oceněný bude tradičně i „cyklozaměstnavatel roku“, který vytváří co nejlepší podmínky pro své zaměstnance jezdící do práce na kole. Letošní novinkou bylo zapojení vysokých škol v kampani Do školy na kole. Účastníci už letos společně absolvovali 15 900 jízd na kole, při kterých ujeli téměř 147 tisíc km. Počet cest do práce pěšky se blíží k 3000. Společně tak zatím ušetřili přes 20 tun CO2.

Letošní vyhlášení výsledků proběhne v pondělí 18. června od 18 hodin v DEPO2015. Účastníci se mohou těšit na zajímavé ceny a další překvapení. Na akci proběhne i focení všech účastníků, proto by neměli zapomenout přijet ve žlutých soutěžních tricích. Kdo si chce nechat opravit nebo seřídit kolo, může přijet již o hodinu dříve na veřejnou cyklodílnu.