Kamiony nerespektují určené objízdné trasy, policie si na ně posvítila

Ilustrační foto

Na řidiče nákladních automobilů, kamionů nad 7,5 tuny se zaměřili policisté kvůli silnici I/27 v úseku z Plas ke křižovatce do Žebnice ve směru na Kralovice. Tam právě teď silničáři v obou směrech rekonstruují povrch vozovky. Policisté proto zavedli zvýšený dohled na objízdné trase tohoto úseku.

„V této souvislosti policisté apelují na všechny řidiče nákladních aut a kamionové dopravy nad 7,5 tuny, aby se neřídili výhradně navigací, ale naopak důsledně respektovali aktuální dopravní značení a nevjížděli tam, kde je to zakázáno. Pokud tato pravidla poruší, musí počítat s tím, že za toto jednání mohou být postiženi. Pokud řidič nákladního auta nebo kamionu tento zákaz vjezdu nerespektoval, řeší s ním toto jednání jako přestupek,“ informovala mluvčí policie Iveta Kořínková.

Během akce policisté zastavili celkem sedm vozidel a udělili tři pokuty ve výši 1000 korun. „Pro řidiče osobních aut, malých náklaďáků do 7,5 tuny a autobusů jsou uzavřené serpentiny obousměrně. Objíždějí se po silnicích od plaského kláštera přes Babinu a Kopidlo do Hadačky, kde se napojují na silnici první třídy Plzeň – Žatec. Je to stejná trasa, na kterou policisté obvykle odklánějí dopravu, když se na hlavním tahu mezi Plasy a Hadačkou stane vážná nehoda,“ vysvětlila mluvčí.

Pro řidiče větších nákladních aut a kamionů je uzavřený celý tříkilometrový úsek a musejí jej objíždět přes Rokycansko. Vozidla nad 7,5 tuny policie směruje na objížďku Plzeň – Rokycany – Břasy – Kozojedy – Kralovice. Dopravní omezení v těchto místech potrvá po dobu obou prázdninových měsíců.