Kamion havaroval na Rokycansku na kluzké silnici a skončil v poli

Mezi Osekem a Březinou havaroval ráno kamion. Foto: Policie ČR

Kamion s návěsem skončil ve čtvrtek ráno na poli mezi Březinou a Osekem na Rokycansku. Nehoda se stala krátce před půl devátou, když řidič (54) dostal na kluzké vozovce smyk, utrhl se mu návěs a souprava pak skončila mimo silnici. Tahač zůstal na vozovce pouze předními koly. O nehodě informovala mluvčí policie Hana Kroftová.

Na místě zasahovali hasiči, kteří vyprostili řidiče z kabiny bez použití hydraulické techniky a poskytli mu předlékařskou první pomoc. Podle Márie Svobodové ze záchranné služby utrpěl řidič havarovaného kamionu jen velmi lehké zranění, se kterým byl po ošetření transportován na chirurgické oddělení Rokycanské nemocnice. Doprava v místě havárie je řízena kyvadlově.

Na zasněžené vozovce havaroval u Meclova řidič s vozem BMW. Foto: Policie ČR

Sníh na silnici zapříčinil také ve středu nehodu osobního automobilu mezi obcemi Meclov a Srby na Domažlicku. „Dvaadvacetiletý řidič osobního automobilu tovární značky BMW nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a stavu vozovky. Na rovném úseku zasněžené silnice dostal smyk, vjel na pravý okraj komunikace, což jej vymrštilo vlevo mimo komunikaci, kde narazil do stromu. Řidič utrpěl při nehodě zranění a záchranáři ho odvezli do plzeňské fakultní nemocnice. Alkohol u řidiče vyloučila dechová zkouška,“ uvedla mluvčí domažlické policie Dagmar Brožová.