Kamila se léčí s rakovinou a na nemoc zapomíná při malování. Přijďte na její výstavu

foto: Kamila Sedláčková

Zveme vás na vernisáž výstavy Obrazy pro hospic Domov do Galerie U Randů v Kyšicích. Výstava se koná ve spolupráci s PRACOVNOU ŽENY s.r.o. Plzeň. Autorkou děl je vážně nemocná 28tiletá Kamila Sedláčková.

Na jedné z akcí v plzeňské Pracovně ŽENY s.r.o. vyšel na světlo příběh mladé malířky z Karlových Varů, která dojíždí na léčbu na onkologické oddělení do FN Plzeň Lochotín. Její příběh se organizátorek hluboce dotkl a přivedl je k nápadu zrealizovat prodejní výstavu jejích obrazů.

Kamila(*1990) se od svých 24 let léčí s rakovinou prsu, která jí metastazovala do mozku. Kamila nevzdává léčbu a pevně věří, že se uzdraví. Právě malování jí pomáhá v pozitivním přístupu k životu. Její obrazy jsou plné optimismu a veselých barev, zachycují přírodu a maličkosti okolo nás v pestrých barvách. Malování je navíc tatínkův odkaz, který bohužel během její léčby zemřel a jeho poslední dárek pro Kamilu byl malířský kufřík. Díky němu začala malovat a zjistila, že se během tvorby cítí svobodně a šťastně a zapomíná na svou nemoc. Maluje hlavně akrylem na plátno, ale má do budoucna v plánu zkoušet i další techniky, jako akvarel.

Obrazy věnovala plzeňské terénní hospicové péči DOMOV a jejím přáním je, aby výtěžek z prodeje obrazů pomohl získat tolik potřebné prostředky na jeho provoz. Zdravotní pojišťovny totiž chod hospice, který umožňuje nemocným v posledním stádiu onemocnění trávit čas doma se svými nejbližšími, v lásce, klidu a porozumění, dosud nehradí. Prostory pro uspořádání výstavy nabídla paní Jana Hradská z Galerie U Randů.

Přijďte na vernisáž výstavy Kamily Sedláčkové s názvem OBRAZY PRO HOSPIC do Galerie U Randů v Kyšicích, která se uskuteční ve čtvrtek 12. července v 18 hodin. Uděláte hodně pro dobrou věc a potěšíte Kamilino srdce. Výtěžek z prodeje obrazů bude věnován Hospicové péči Domov. Výstavu může navštívit široká veřejnost a obrazy zakoupit přímo v Galerii hned na vernisáži, anebo i později, protože potrvá až do 14. října 2018.