Kam s dětmi o prázdninách? Na festival Živá ulice

Pouliční divadlo, pohádky, knihovna pod širým nebem i cvičení v parku v centru Plzně. Na multižánrový festival Živá ulice můžete jít s celou rodinou. V Proluce na děti čeká od 10. do 23. srpna nabitý program, těšit se ale mohou i na červencový blok Živé ulice. V rámci Za dveřmi… je divadlo se totiž každý den v Mlýnské strouze bude hrát nejen pro dospělé. Vstup na celý festival je zdarma.

Zůstáváte přes léto v Plzni a nevíte, jak zabavit děti během letních prázdnin? Festival Živá ulice vám nabídne hned 22 dní programu, na který můžete jít i s vašimi nejmenšími. První blok Za dveřmi… je divadlo, který začíná 13. července a končí 19. července, přiveze do Mlýnské strouhy desítky českých i hraničních souborů. Bude se chodit na chůdách, tančit i muzicírovat. Do Plzně přijede na chůdách z Říše divů Alenka! v podání souboru Long Vehicle Circus. O dvou andělech, které hlídají nebeskou bránu, zase zahraje Vanda Hybnerová a Lucie Kašiarová. Představení Angel-ky je dokonce pro děti od 3 let.

„Pouliční divadlo je pro všechny bez rozdílu věku. Nad akrobatickými kousky umělců či přechodem provazochodce se bude tajit dech vám stejně jako vašim dětem. Živá ulice je nejen multižánrový festival, ale i festival rodinný. Zábavný program si tak najde opravdu každý,“ zve na festival Jakub Vedral, ředitel festivalu.

Hlavní blok Živé ulice, který se koná od 10. do 23. srpna, bude mít dokonce celou jednu scénu věnovanou dětem. „Jako každý rok bude Proluka patřit našim nejmenším divákům. Těšit se mohou na divadlo, tvůrčí dílny, knihovnu pod širým nebem a nově i na cvičení. To začne od 17. do 23. srpna každý den v 17 hodin. Proluka s dětským programem bude otevřená už od 10. srpna od 15 hodin,“ říká koordinátorka dětského programu Táňa Švehlová. Těšit se můžete na klasické příběhy jako O Smolíčkovi nebo Kocour v botách, ale i na netradiční pohádky třeba z Indie. Chybět nebude ani Velká cirkusová pohádka vyprávěná za pomoci netradičních loutek, žonglování a kouzelnických technik doprovázená následnými tvůrčími dílnami.

Živou ulici už tradičně zakončí Festival polévek, který se tentokrát uskuteční 6. září v na Náměstí republiky. S celou rodinou budete tak moct již tradičně ochutnat desítky polévek a hlasovat o té nejlepší.

Celý program nejen pro děti najdete na www.zivaulice.eu.