Kam o svátcích? Na lyže nebo do lázní

foto: Velký Javor

Plánujete o svátcích výlety? Přinášíme vám pár tipů, kam můžete vyrazit. V nabídce jsou lyžařské areály i lázně.

Velký Javor:
Velký Javor, německy Gross Arber, je s výškou 1456 metrů nazýván také „Král Bavorského lesa“.  Areál je vhodný pro celou rodinu, uspokojí ale i náročnější lyžaře. K dispozici je šestimístná gondolová lanovku, dále dvě šestimístné sedačkové lanovky a další vleky. Pro milovníky turistiky jsou v zimě upravovány trasy kolem Javoru a Velkého Javorského jezera. Běžkaři tu najdou upravenou bílou stopu a na své si přijdou i milovníci skialpinismu. Velkou výhodou je dostatek parkovacích míst.

Mitterdorf:
Lyžařský areál Mitterdorf vyhovuje hlavně rodinám s dětmi, na malé lyžaře se tady specializují. Kromě toho jsou tu kilometry udržovaných běžeckých tratí a zimní turistické cesty. Sjezdovky se sbíhají na vrchol Almberg (1139 m), každá je na jiné straně kopce. Lyžařům je k dispozici 800 metrů dlouhá modrá sjezdovka (Almwiesenlift). Na této sjezdovce je ještě 168 metrů dlouhý pojízdný koberec, kde je půjčovna sáňěk. Pro náročnější lyžaře je v Mitterdorfu červená sjezdovka (Almberg – Sesselbahn) s dvousedačkovou lanovkou. Ta vede do slepého údolí k Bärnbachlause, má necelých 1500 metrů, převýšení je téměř 300 metrů. Oceníte nejen její délku, ale i šířku. Směrem do městečka Mitterfirmiansreut vedou dvě sjezdovky, jedna červená Kleiner Almberglift(500 metrů dlouhá) a druhá kratší modrá, Kirchenlift. Z té se pak pěknou spojkou dostanete k modré Almwiesenlift  a do Junior Ski Cirkusu. Vedle Kirchenliftu je ještě k dispozici malý dětský vlek – babylift. Zcela mimo tento areál je pak černá sjezdovka Kisslingerlift pro opravdu pokročilé lyžaře.

Lázně Therme Eins:
Načerpejte novou energii v termálních lázních Therme 1 v Bad Füssingu a ponořte se do místní léčivé termální vody v lázních i v saunovém světě mnoha tváří. Dopřejte tělu i duši odpočinek ve 12-ti různých lázeňských bazénech s teplotou vody mezi 30 – 42°C. Všude kolem ucítíte energii zdejšího sirného pramene, který vyvěrá ze 100 metrové hloubky. Čekají na Vás vitální a aromatické masáže, exkluzivní zábaly nebo speciální wellness balíčky. Neobyčejná zvenku, jedinečná uvnitř. Taková je saunová krajina přestavěného statku Rottaler Vierseithof. Krajina, která Vás překvapí širokým výběrem saun. O pestrý program po celý rok se postarají sezónní saunové nálevy a peelingové programy. Zážitkový termální bazén následně vyláká všechny milovníky saunování ven.