Kafemlýnky společně zůstávají, ale s fotografiemi

Muzeum v Černošíně

Každý měsíc zde máme jinou výstavu! Tímto sloganem se chlubí Muzeum Černošín na Tachovsku a dá se říci, že se tato snaha pracovníkům daří. Kromě stálé expozice je skutečně vidět každý měsíc něco nového, například  fotografie, obrazy, sochy, minerály, parfémové sklo, kalendáře, propisky a další sběratelské kousky.

Muzeum Černošín

Černošínské muzeum momentálně hostí výstavu pod názvem Kafemlýnky našich babiček. Pro velký zájem návštěvníků bude ještě prodloužena, a to až do 20. listopadu. Souběžně s ní ale bude v pondělí 16. října  od 17. 30 hodin zahájena výstava fotografií Moniky Šavlové z Kladrub a Štefana Kučíka ze Stříbra nesoucí název Svět kolem nás. Obě výstavy můžete navštívit denně od 10 do 16 hodin.  

Následně pak na 1. ADVENT můžete přijít na Andělskou výstavu, kdy se v muzeu sejdou andělé různých velikostí a z různorodých materiálů. Nezapomeňte se proto přijít podívat, v tomto muzeu se vstupné neplatí a rádi se vám budou věnovat.

Možná byste měli také vědět, že místní Infocentrum, které je součástí Muzea Černošín, získalo 1. místo v soutěži Infocenter v Plzeňské kraji. Byla tak oceněna zdejší velmi aktivní činnost, kterou významně využívají právě návštěvníci. Tak ještě malá připomínka nebo upoutávka –  příští rok  se tady chystá řada zajímavých výstav. Například: Krysáci, cestování po Gruzii, medvídkové, obrazy, sklo z Annína a spousta dalších.