Kabáti před plzeňským koncertem uspořádali autogramiádu v Plaze

foto: V. Čermák

Kapela Kabát vyráží po čtyřech letech na halové Turné. Na již uskutečněné koncerty v Chomutově, Karlových Varech a v Českých Budějovicích navazuje koncert ve čtvrtek 19. října v Plzni. Koncertu předcházela středeční odpolední autogramiáda  OC Plzeň Plaza.

O autogramiádu byl obrovský zájem. Dlouhá fronta se utvářela už půl hodiny před zahájením. Podepisovalo se všechno možné, fotografie, plakáty, obaly nosičů, ale v některých případech i ruce. To vše provázelo ještě četné pořizování selfie.

Kabáti během turné navštíví celkem devatenáct měst včetně dvou na Slovensku – objeví se v Košicích a pro Kabát premiérově v Bratislavě na stadionu Ondry Nepely. Je to asi jediný novodobý velký stadion, kde skupina Kabát ještě nevystupovala. Přibyla i nová města, jako Chomutov, Třinec nebo Znojmo.

Kabát za svou více než 25letou kariéru vydal 11 studiových alb, kterých se prodalo přes 1 000 000 kopií. V roce 2015 vyhrála skupina desátého Českého slavíka. Od roku 1989 hraje kapela bez personální změny a nikdy od té doby nepřerušila svoji činnost.

Další fotografie najdete zde.