Juniorfest předá letos Zlatou rafičku Jitce Molavcové a Jiřímu Lábusovi

Jitka Molavcová

Již sedmnáct osobností českého i světového filmu obdrželo nejvyšší festivalové ocenění Zlatá rafička. V letošním roce převezmou cenu další dvě legendy české filmové a televizní tvorby – herečka, zpěvačka a moderátorka Jitka Molavcová a herec Jiří Lábus. Oznámila to Martina Míšková, předsedkyně spolku Juniorfest.

Zlatou rafičku každoročně uděluje spolek významným českým a zahraničním filmovým osobnostem a tvůrcům za celoživotní přínos  ve filmové tvorbě pro děti a mládež. „V minulých letech ocenění převzali například Kabir Bedi, postava Sandokana, Pierre Brice ala Vinnetou, Stanislav Zindulka, Jiří Chalupa a mnozí další,“ doplňuje Míšková.

Zlatá rafička

Jitka Molavcová je hlavní ženskou osobností divadla SEMAFOR, kde spolu s Jiřím Suchým dodnes vystupuje. Za svou dlouholetou kariéru posbírala mnoho cen a zahrála si například  i na prknech Národního divadla ve hře Miloše Formana Dobře placená procházka. Má však za sebou i velice úspěšnou práci pro děti v pořadech Malý televizní kabaret či ve Studiu Kamarád. Objevila se v řadě televizních pohádek jako Královna koloběžka, O chytrém Honzovi nebo v Doktorské pohádce; vtiskla také svůj hlas jednomu z večerníčků Káťa a Škubánek.

Dalším oceněným se v letošním roce stal Jiří Lábus, který je známý z mnoha divadelních, filmových, rozhlasových a televizních rolí. Do srdce dětských diváků se zapsal jako čaroděj Rumburak ze seriálu Arabela, nebo propůjčením hlasu plyšové postavě Jů ze Studia Kamarád. Velmi známými jsou jeho společné televizní pořady s Oldřichem Kaiserem – Možná přijde i kouzelník, Dva z jednoho města, Letem světem nebo Ruská ruleta.

Slavnostní předání Zlaté rafičky Jiřímu Lábusovi se uskuteční v neděli 5. listopadu od 14:30 hodin v Erbovním sále Státního hradu a zámku Horšovský Týn. Jitka Molavcová zde převezme cenu v den následující, a to v pondělí 6. listopadu od 17 hodin. Udílen cen se odehraje za doprovodu dalších známých českých filmových tvůrců a osobností, které zůstanou jak návštěvníkům, tak oceněným do poslední chvíle velkým překvapením.