Jsme dobrovolníci – my nemusíme, my chceme!

Radnice v Rokycanech

Jak se stát dobrovolníkem, jaké programy nabízejí v této oblasti neziskové organizace a další informace o tom, jak nezištně pomáhat potřebným, se dozvědí návštěvníci 3. ročníku  setkání dobrovolnických organizací pod názvem „NEMUSÍME, CHCEME“. Pořádá ho v úterý 5. června 2018 od 8:15 hodin Krajská pobočka Úřadu práce ČR, kontaktní pracoviště Rokycany, ve spolupráci s místní radnicí v zasedací místnosti Triana na Městském úřadu Rokycany.  

Úřad práce ČR tímto rozšiřuje své aktivity zaměřené nejen na klienty, ale i širokou veřejnost. Pozvání na akci dostali mimo jiné též studenti místních středních škol. Cílovou skupinou jsou hlavně nezaměstnaní se zdravotním postižením (OZP), kteří jsou dlouhodobě v evidenci ÚP ČR, ale zároveň by chtěli pracovat a pomáhat potřebným, a to bez ohledu na příjem.    Pokud se podaří do této činnosti zapojit dlouhodobě nezaměstnaného uchazeče, bude to ideální stav. Takový člověk si nejen obnoví pracovní návyky, ale navíc ještě získá pocit, že je opravdu potřebný.

Impuls k uspořádání setkání vznikl na základě zájmu klientů se zdravotním postižením. Právě oni projevili v rámci širšího dotazníkového šetření ochotu pomáhat druhým bez nároku na honorář. Snahou je společnými silami přispět ke vzájemnému propojení světa dobrovolnictví a osobního potenciálu nezaměstnaných OZP, kteří mají na základě svých vlastních zkušeností reálnou představu o nezbytnosti této pomoci.

Na akci se představí téměř desítka dobrovolnických organizací, které hrají v této oblasti významnou roli. Zájemci se od jejich zástupců dozví nejen, jak mohou pomáhat, ale také řadu zajímavostí spojených s touto ne vždy jednoduchou činností. A pro radu či pomoc si mohou přijít všichni, kteří se stali obětmi či svědky trestných činů. Účast pro návštěvníky je zdarma.