Jsem de*il, říkal si po prvním nájezdu Frodl. Pak už puk za záda nepustil

ilustrační

Pustil za záda pouze jednu branku v základní hrací době a jeden nájezd. Hlavně díky výbornému výkonu Dominika Frodla se hokejisté Škody Plzeň podívají do semifinále Champions Hockey League. „Něco mě občas trefilo,“ zlehčoval po zápase ryšavý gólman.

Jak jste si takový zápas o jednom gólu užíval?
Strašně moc, protože jsme měli vidinu možnosti postupu do semifinále, což je velký úspěch. Zápas byl takový, jaký byl. Nebo ve znamení brankářů. Já se nechci chválit, něco mě trefilo, jejich brankáře taky. Šance tam byly, ale hráčům to tam nepadalo. Závěr byl neskutečný, zase jsme dostali gól, ale vyrovnání jsme si zasloužili. Už kvůli lidem. Když srovnám zápasy u nich a doma, tam bylo snad 500 diváků, což je snad až nedůstojné. Tady přišlo čtyři a půl tisíce, fandili, bomba. Díky fanouškům jsme to zvládli.

Jak jste prožíval vyrovnání 36 vteřin před koncem základní hrací doby?
Byl jsem po předchozí inkasované brance naštvanej. Sednul jsem si a koukal tak matně na tabuli a najednou to přišlo. Spadl mi i kámen ze srdce. Pak jsem doufal, že to přijde ještě při naší přesilovce čtyři na tři. Ale tentokrát nám tam při nich nic nepadlo. Nakonec to je jedno, postoupili jsme. V nájezdech jsem dostal gól zase mezi nohy, až jsem si řekl, že jsem s prominutím debil. Pak mě to naštěstí třikrát trefilo a kluci dali tři góly.

Nájezdy vám osobně vyšly. Vnímal jste, který hráč se proti vám rozjíždí?
Popravdě, já ty hráče nepoznám. Tedy, když bylo mistrovství světa, hrál jsem fantasy ligu. Jména jako Möller, Juha-Matti Aaltoinen, Olimb znám, na šampionátech patřili k tahounům. Takových tam měli plno a kvalita švédského týmu byla výborná. O to větší úspěch to pro nás je, že jsme postoupili do semifinále.