Jízda bez helmy skončila pro mladého cyklistu bojem o holý život

Ilustrační foto: plzen.cz

Patnáctiletý cyklista skončil v nemocnici s těžkým zraněním hlavy poté, co nezvládl jednu ze zatáček ve Staňkově. Vážné poranění si způsobil především kvůli tomu, že na sobě neměl helmu.

K vážné nehodě vyjížděly záchranné složky včetně vrtulníku ve čtvrtek 1. srpna krátce před polednem na silnici II. třídy č. 185 v Husově ulici ve Staňkově. „Patnáctiletý chlapec řídil své jízdní kolo značky Pegasus. Při prudkém klesání nepřizpůsobil rychlost v pravotočivé zatáčce stavebnímu a dopravně technickému stavu pozemní komunikace. Na štěrku došlo k podjetí předního kola a tím k nekontrolovanému pádu cyklisty na zem. Mladík při jízdě nepoužil ochrannou přilbu a utrpěl poranění hlav,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Brožová s tím, že dechová zkouška u chlapce nemohla být provedena. „Na místě dopravní nehody nebyl při vědomí. Letecky byl přepraven do nemocnice v Plzni,“ dodala mluvčí.

Dopravní nehodu dále šetří policisté Dopravního inspektorátu v Domažlicích. „V souvislosti s touto dopravní nehodou je důležité znovu zmínit to, že nošení helmy je v České republice u cyklistů do 18 let povinné. Helma je velmi důležitá a i dospělí cyklisté by bez ní neměli jezdit,“ upozornila Brožová.