Jediná branka rozhodla. Vítězství na hřišti Sigmy vystřelil Plzni Hořava

Od - neděle, 14. červen 2020 21:00
viktoria, fotbal Foto: FCVP

Fotbalisté Viktorie Plzeň v posledním kole základní části zvítězili na hřišti Sigmy Olomouc 1:0. Jediný gól zápasu vstřelil v 16. minutě Tomáš Hořava. Odstup na čelo tabulky ale Viktoriáni nesnížili. Stejným poměrem totiž udolala Slavie Zlín.

Viktoriáni měli první patnáctiminutovku jasně ve své režii a také se dostali zaslouženě do vedení. Joel Kayamba odcentroval na Jana Kopice, jeho zakončení ještě zablokovala domácí obrana, jenže míč se odrazil k Tomáši Hořavovi a ten pohotovou střelou pod břevno otevřel skóre. Další větší příležitost se však v prvním poločase neurodila.

Hned v úvodních vteřinách druhé půle měli olomoučtí velkou šanci, ale Tomáš Zahradníček hlavičkoval pouze do připraveného Aleše Hrušky. Trenér Adrian Guľa poprvé vystřídal v 65. minutě, za střelce vedoucího gólu Tomáše Hořavy přišel na hřiště Iván Díaz, který si tak připsal svůj debut v české nejvyšší soutěži. Čtvrt hodiny před koncem mohl uklidňující druhou branku Viktorie přidat Jean-David Beauguel, jenže tváří v tvář gólmanovi Mandousovi neuspěl. Do listiny střelců se nezapsali ani Jan Kovařík nebo Pavel Bucha, kteří měli také dobré šance, ale nakonec je to nemuselo mrzet. Viktoriáni porazili Olomouc 1:0 a již před startem nadstavbové části mají jistotu, že osmou sezonu v řadě skončí nejhůře druzí.