Plzeňský Veletrh práce a vzdělávání proběhne už zítra v netradičním prostoru

z minulého ročníku

Už ve středu 30. ledna 2019 se otevře celé patro bývalého obchodního domu Prior na Americké ulici v Plzni pro návštěvníky Veletrhu práce a vzdělávání Klíč k příležitostem. Organizátor Grafia hlásí téměř padesát zaměstnavatelů s nabídkou míst od dělnických až po manažerské. Záštitu nad letošním ročníkem veletrhu převzal Mgr. Martin Baxa, primátor města Plzně.

Veletrh pravidelně navštěvuje 2 500 – 3 000 lidí. „Ještě před pár lety byla většina návštěvníků z řad nezaměstnaných a nabízené pozice byly převážně z výrobní sféry. Dnes se situace trochu změnila. Veletrh navštěvují lidé, kteří práci mají, ale hledají lepší, ať už jde o platové podmínky, kolektiv či různé benefity,“ říká Jana Brabcová z pořádající společnosti Grafia.

Návštěvníci oceňují i celodenní vzdělávací program, který je stejně jako vstup na veletrh zdarma. Přednášky i poradny přinášejí rychlé a srozumitelné informace, jak si připravit životopis a pohovor, jak se zorientovat na pracovním trhu v ČR či v zahraničí a co všechno si v pracovní smlouvě zkontrolovat. „Novinkou je letos poradna duševního zdraví, poradna pro začínající podnikatele nebo grafologická poradna,“ upřesňuje Jana Brabcová.

Na veletrhu lze také bezplatně  otestovat zrakovou kondici, využít image poradnu a získat fotku do životopisu. A jako obvykle mohou návštěvníci přinést staré brýle do sbírky plzeňského Lions Clubu.

Také letos předáme ocenění  MAMMA / PARENT FRIENDLY. Společnost Grafia ji uděluje na základě přihlášení podniků a po zhodnocení odborné poroty již od roku 2009. Tímto oceněním se snažíme podpořit podniky, které pro své zaměstnance vytvářejí podmínky přátelské rodině, a inspirovat tak ostatní,“ dodává Jana Brabcová.

Další informace a přesný program veletrhu najdete na webu praci.najdisi.cz.