Je tu Movember. Ve Fakultní nemocnici si vypěstují kníry, otestují zájemce nad 50 let

Movember začíná tradičně 1. listopadu.

Plzeňská Fakultní nemocnice se k celosvětové kampani Movember připojuje už pošesté. Zájemci  starší 50 let mohou v rámci preventivní kampaně podstoupit krevní testy.

„Vyzýváme muže, pány, kluky, pojďte do toho s námi a podpořte tuto kampaň – luxus zdraví si musíme hýčkat. Prevence je levnější a pohodlnější, pojďte do toho s námi a nechte si narůst knír. A pokud nemůžete, alespoň se zajímejte o své zdraví,“ uvedl ředitel nemocnice Václav Šimánek.

V rámci této akce zorganizovala nemocnice možnost vyšetření na karcinom prostaty. „Toho se mohou zúčastnit všichni muži ve věku od 50 let. Muži, kteří mají zájem o vyšetření musí podstoupit náběr krve. Žádanku lze získat v pracovní dny v době od 7 do 11:30 hodin na příjmu imunochemické laboratoře v pavilonu 64 u parkoviště vedle bufetu v areálu bývalé vojenské nemocnice.

„Poté by se měli zájemci dostavit do pavilonu 54 rovněž v bývalé vojenské nemocnici, kde bude proveden odběr krve, a to ve všední dny od 7 hodin ráno do 12 hodin. Odběr není nutné provádět na lačno. Výsledek pak bude k dispozici na příjmu laboratoře s vyhodnocením a doporučením následné péče a je možno jej telefonicky na čísle 377 401 470 nebo prostřednictvím e-mailové adresy fuchovar@fnplzen.cz konzultovat s Radkou Fuchsovou v pracovní dny od 12 do 15 hodin,“ uvedla mluvčí Fakultní nemocnice Gabriela Levorová.