Je to jen příprava, nedělá si vědu z prohry plzeňský Procházka

foto: FCVP

Plzeňští fotbalisté mají za sebou další zápasovou zkoušku na španělském soustředění, ani napotřetí se ale po konečném hvizdu neradují z výhry. Naopak se museli sklonit před CSKA Sofia, s nímž prohráli 1:2. „V každém zápase chceme zvítězit, ale pořád je to příprava. Budem dál pracovat,“ říká Roman Procházka.

foto: FCVP

„První poločas byl z naší strany velmi dobrý a mohli jsme dát více než jeden gól. Škoda, že jsme pak v závěru ještě inkasovali. Ve druhé půli jsme nezačali úplně ideálně a tu iniciativu přebrali hráči CSKA,“ hodnotil zápas středopolař Roman Procházka.

Se startem druhého týdne španělského soustředění se přehoupla do své finální fáze i podoba tréninkové přípravy. „Už to dolaďujeme. Nemáme takové tréninkové dávky, jako jsme měli na začátku, spíše to jde do taktiky. Samozřejmě jsme dnes chtěli zvítězit, stejně jako v každém zápase, ale stále je to příprava. Víme, na čem musíme pracovat a budeme to dělat i nadále,“ dodal odhodlaně Procházka.

Podobně hodnotil utkání proti CSKA také asistent trenéra Dušan Fitzel. „Zápas bych rozdělil na dva poločasy. V prvním jsme byli dominantní, měli jsme šance a vypadalo to celkem zajímavě. Do druhé půle jsme vstoupili trošku nekoncentrovaně a kupili jsme chyby. Začínáme tu přípravu směřovat k prvním mistrovským zápasům, takže někteří hráči dostávají větší prostor. Po taktické stránce budeme dolaďovat některé věci, v nichž ještě máme malé problémy, a budeme se snažit v nich posunout,“ podotkl Fitzel.