Je jim 10 nebo 12 let a už úspěšně podnikají

Malí podnikatelé při výrobě svých budoucích prodejních produktů

Děti z  Domažlic si vyzkoušejí, zda by obstály v roli podnikatelů. Po měsících výuky finanční gramotnosti, v rámci níž se pokusily vybudovat vlastní firmu a připravit prodejní sortiment, se tento týden představí na veřejných jarmarcích. Prodejem velikonočního zboží, dekorativních předmětů a občerstvení by si školáci rádi vydělali na školní výlet i na pomoc chlapci, který trpí mozkovou obrnou.

Prodejním jarmarkem, který se uskuteční ve středu 21. března od 14 do 18 hodin v domažlické pobočce České spořitelny, v  ulici Msgre. B. Staška 264, vyvrcholí výuka finanční gramotnosti, jíž se děti zúčastnily díky projektu Abeceda peněz. Ten je akreditován MŠMT a školáci v něm získávají základy zdravého hospodaření i první zkušenosti z obchodováním. V abecedě je nyní zapojeno 45 škol, 63 tříd a 1500 mladých podnikatelů

Projekt Abeceda peněz připravila pro děti v celé zemi Česká spořitelna. Z jejího posledního průzkumu totiž vyplynulo, že polovina západočeských dětí už má zkušenost s půjčkou. Více než čtvrtina se dokonce zadlužuje opakovaně. Zároveň se ukázalo, že více než polovina dětí v regionu zná pouze platbu hotovostí. Výběr z bankomatu si vyzkoušelo jen každé páté dítě, platbu kartou v obchodě pak každé desáté.