Jde se na věc. Plzeň v prvním jarním kole zajíždí do Mladé Boleslavi

foto: FCVP

Fotbaloví fanoušci se dočkali. Po krátké pauze se opět rozjede Fortuna:Liga, jejíž mistr bude znám na konci května. Svoji cestu jarem zahájí Západočeši v Mladé Boleslavi. Duel 20. kola začíná v městě automobilů v sobotu 9. února v 15 hodin.

„Doufám, že to bude dobrý fotbal, který bude lidi bavit. Z naší strany chceme udělat vše pro to, abychom již od prvního jarního kola naháněli Slavii, i když víme, že to bude strašně těžké. Doufám ale, že se ukáže, že jsme dobře připraveni a těžký začátek zvládneme,“ prohlásil kouč Viktorie Pavel Vrba.

K dispozici bude mít trenér i nové posily Joela Kayambu, Jeana-Davida Beauguela a Marka Bakoš. „Jsme rádi, že jsme ofenzivu posílili a zvětšily se naše možnosti v této fázi. Je hodně pravděpodobné, že některé z posil nastoupí od začátku. Doufám, že nás tedy přesvědčí o tom, že jsme udělali dobře s přivedením těchto hráčů do Plzně,“ uvedl kouč.

Na start jarní části se těší také samotní hráči. „Je lepší, že příprava byla kratší a ostré zápasy se hrají dříve. Všichni se moc těšíme, je příjemné, že sezona už opět začíná,“ prohlásil například záložník Aleš Čermák.