Jarní vítání ptactva tentokrát na Domažlicku

ilustrační foto - fotoradost.cz

Milovníci přírody a volně žijících ptáků mají v neděli  6. května jedinečnou příležitost uvidět a uslyšet jejich ranní zpěv. Konkrétně v Domažlicích se zájemci sejdou už  v 5:30 hodin v městském parku u bývalé nemocnice (u busty Petra Hany). Budou zde pod vedením průvodců Jiřího Sladkého a Ing. Petra Sladkého   pozorovat a určovat  ptáky (vizuálně i akusticky), ale také se dozvědí informace o České společnosti ornitologické, o vyhlášení ptáka roku 2018, ptačích oblastech a soustavě NATURA 2000.  

Dalším místem, kde mohou amatérští ornitologové pozorovat ptactvo, je opět v neděli v 6 hodin u radnice v Holýšově. Vycházka spojená s poznáváním ptačích druhů podle zpěvu vede podél řeky Radbuzy a dále po staré betonové cestě k již neexistující obci Trubce. Teplé oblečení, dalekohled a pevnou obuv s sebou, vítaný je dalekohled i atlas ptáků. Vycházka se koná za každého počasí, občerstvení zajištěno. Konec bude kolem 11 hodin.

Dalším tipem na podobnou vycházku, tentokrát však večerní, je  úterý   8. května  v 19 hodin v Horšovském Týně na křižovatce u kostela sv. Anny na kopečku pod názvem  Večer slavíků. Nenáročná procházka povede po staré silnici nivou Černého potoka s poslechem a pozorováním našeho nejlepšího zpěváka slavíka obecného a dalších druhů ptactva, které se tam vyskytují. Průvodce Petr Lang doplnění zajímavým výkladem a je vhodná i pro děti.