Jak zaujmout v českém showbyznysu? Moderátor Vančura zve na workshop padání ze schodů

Moderátoři Jan Cina a Petr Vančur. Foto: Finále Plzeň

Herec a festivalový moderátor Petr Vančura před nedávnem upoutal média po skončení galavečeru Českého lva, kdy se mu při odchodu z pražského Rudolfina podařilo na schodech upadnout přímo na červeném koberci před očima fotografů, vedle svého elegantně odcházejícího partnera Jana Ciny. Petr Vančura se ze svého ostře sledovaného pádu rozhodl vytěžit co nejvíce, a pomoci i ostatním zájemcům, kteří by se rádi zviditelnili v českém showbyznysu.

S technikou nazvanou „Vančurovy schody“, kterou představil už i svým kolegům v Národním divadle, se rozhodl seznámit také návštěvníky Finále Plzeň na speciálním workshopu v pondělí 15. dubna od 10.30 hodin v Měšťanské besedě.

Na co se návštěvníci workshopu mohou těšit? Co je čeká?
Mohou se těšit na to, jak zaujmout a upoutat na sebe pozornost všemi způsoby. Čekají je různé druhy pádů ze schodů, projdeme si, jak to vypadá, když člověk dojde na vrchol své kariéry a pády už nepotřebuje, styly mávání a bezpečnostní triky, jak to všechno přežít.

Vančurovy schody jste krátce po Českých lvech učil i v Národním divadle. Kde ještě?
Vyučoval jsem to i v Hollywoodu, akorát jsem čekal na správný moment, kdy spadnu i já. Všechny světové pády jsou ode mě, je to moje škola.

Co je na vaší technice padání nejtěžšího?
Na mé technice je nejtěžší setkat se se mnou na tom workshopu. Málokdo to ustojí.

A komu byste zítřejší nácvik Vančurových schodů tady na festivalu doporučil?
Všem.