Jak vybrat správné oblečení na cvičení?

Jaro nám už klepe na dveře a než se stačíme pořádně rozkoukat, pomalu do nich vstoupí léto. Většina z nás po novém roce začne na své postavě pracovat. A jak u toho cvičení vypadat šik a stylově? Nechte se inspirovat. Dávno jsou pryč obrovské mikiny a vytahané tepláky. Poslední dobou ve sportovním oblečení letí barva a velikosti na míru.

foto: Desigual
foto: Desigual sport

Triko, tílko, top

Důležitá je základní vlastnost – pohodlnost. Zásadní je, aby oblečení, které zvolíte skutečně dobře sedlo. Je tedy nutné vybrat správnou velikost i tvar. Sexy a trendy jsou samozřejmě topy pod prsa, které zvýrazní vaše vypracované bříško. Pokud však nejste ve formě, zvolte raději triko. Ne však zcela volné, ale aby velikostně odpovídalo standardnímu číslování, které nosíte.

Podprsenka

Velmi oblíbené jsou bezešvé podprsenky, vhodné pod jakýkoliv top nebo triko. Trendy jsou barevné, svítivé podprsenky pod jednobarevná trika.

cviceni_teplakyTepláky, kraťasy, legíny

Největším hitem jsou letos pestrobarevné legíny, můžete je nosit k upnutému triku, k volné mikině nebo pouze k malému topu pod prsa. Vypadají skvěle v jakékoliv kombinaci. Také kraťasy upnuté nebo boxerky jsou oblíbeným kouskem na cvičení. Trendy jsou barevné, svítivé kombinace s jednoduchými svršky. Nepostradatelnou součástí jsou samozřejmě tepláky, které nosíme do fitnessu, na procházku nebo v nich jen lenošíme. Hitem letošní sezóny je nízký sed v bavlněném provedení, a to v jakékoliv barevné kombinaci.

Botasky

Důležitou součástí naší cvičební výbavy jsou botasky. Pokud preferujete indoorové aktivity – jakékoliv aerobní cvičení nebo fitness nemusíte příliš hledět na odolnost podrážky. Pokud preferujete spíše outdoorové aktivity, zvolte vyšší podrážku. Důležité je, aby vás boty netlačily, byly lehké a nebyly tvrdé. Oblíbené jsou značky Nike, Reebok nebo Adidas. Největší úspěch mají boty značky Nike Air Max.

autor: Nikol Valešová