Jak Evropská unie přispěla k rozvoji Plzně? Tohle jsou fakta

Foto: Lochotínský areál FN Plzeň

Datum 1. května 2004 změnilo naše dějiny. Česká republika vstoupila do Evropské unie. To sebou přineslo mnoho výhod. Volný pohyb lidí v rámci společenství ale také finanční prostředky, které pomáhají i v našem regionu.

Lidem z kraje je zajištěna kvalitní zdravotní péče. EU dala několik set milionů na modernizaci vybavení Fakultní nemocnice v Plzni. Pro rychlou pomoc je k dispozici heliport pro vrtulníky. Vložila peníze i do nemocnice v Klatovech a to více než 400 milionů.

Evropské finance se soustřeďují i na dopravu. Přispěly k modernizaci železničního nádraží v metropoli. Cestující pohodlně přestoupí z vlaku na autobus. Nádraží jsou nově vedle sebe.

Foto: Novinářský seminář 2019 v Bruselu

Došlo i k propojení vědy a opuštěných výrobních hal strojírenského gigantu. Areál Techmania Science Center vyrostl na této revitalizované ploše. Pomocí evropských prostředků se v centru popularizuje nejen věda ale i technika.

Evropské peníze se využívají i na poli vzdělávání v Západočeské univerzitě. Malí zemědělci mají možnost čerpat dotace a rozvíjet své podniky. V neposlední řadě EU školí i plzeňské novináře. Díky tomu i naše redakce navštívila Brusel a instituce EU. Ke čtenářům se tak dostanou jasné a přesné informace.