Jak dostat do formy zahradní nábytek i gril: 3 tipy, které se vám sejdou

1. Zahradní nábytek
Na zahradní nábytek působí vnější vlivy – vítr či sluneční záření. Různé houbičky nebo drátěnky mohou povrch poškrábat a na poškozeném povrchu se nečistoty usazují snadněji. Proto k očištění použijte obyčejný hadr. Nejprve nábytek přetřete nasucho. Odstraníte tak větší nečistoty. Pak k hadru přidejte i abrazivní čisticí přípravek, vyčistěte všechna místa a opláchněte. Nechte důkladně vysušit. Po základním očištění se na nábytek může nanést ochranná vrstva.

2. Gril
Gril čistěte, pokud je ještě horký. Chraňte si však ruce rukavicemi. K čištění grilovacích komor použijte ocelový kartáč. Před čištěním roštu nejprve odstraňte hrubé zbytky jídla, nejlépe pomocí drátěného kartáče. Chcete-li gril očistit později, rošt zabalte do mokrého novinového papíru. Jídlo na roštu nezaschne. Před každým grilováním i po něm by se měl rošt vypálit. Vypalujte ho tak dlouho, dokud se z něj nepřestane kouřit. Popel vyzbírejte a gril nakonec přetřete vlhkým hadrem. Pomoci si můžete i houbou na nádobí s vhodným čisticím přípravkem. Otřete jej zcela dosucha.

3. Podlahy na terasách
Terasa se ​​musí čistit tvrdým kartáčem a kvalitním čisticím přípravkem. Ještě předtím, než použijete ledajaký přípravek, je třeba celou terasu nejprve přetřít vlhkým hadrem a namočit ji. Důležité je použít nejen čistící, ale i dezinfekční přípravek.

Dezinfekce je nutná proto, aby předcházela vzniku různých bakteriálních onemocnění či zabránila zákeřným plísním, aby se usadili na vaší terase. Určitě to oceníte, když se budete po terase procházet bosá. Na závěr je třeba ji pořádně opláchnout hadicí s čistou vodou, nejlépe s nízkým tlakem. Pokud chcete, aby vaše terasa získala nový, svěží nádech nebo intenzivnější barevný odstín, zkuste ji naolejovat. Ideální je opakovat tento proces jednou ročně.