Jachtař Křížek získal v uplynulých týdnech několik cenných kovů

Jachtařský tým Masterlan plzeňského jachtaře Davida Křížka obsadil na závodech Lipno Marathon a v Černé v Pošumaví druhé místo, v závodě na Lipně nad Vltavou pak bral bronz.
Tým Masterlan se rozhodl pro domácí přípravu poté, co byla po 12 letech zrušena profesionální Extreme Sailing Series. Po tréninku v Černé v Pošumaví vstoupila posádka David Křížek a Martin Krsička do závodu Lipno Marathon. Tým podal dobrý výkon, ale ztrátu z bezvětrných tišin před Frymburkem se nepodařilo dohnat. Nakonec to znamenalo 2. místo v absolutním pořadí. A to i přesto, že létající katamaran několikrát překročil rychlost 50 km/h. Další den se závodilo v Lipně nad Vltavou, ale roztrhaný genakr a nepříliš příznivý handicap odsunuly tým až na celkové 3. místo.
Uplynulý víkend trénink pokračoval opět v Černé v Pošumaví. Na kosatku tentokrát nastoupil ostřílený Zdeněk Adam. V závodě Catamaran Open – mistrovství ČR se odjely čtyři rozjížďky a tým MASTERLAN vybojoval stříbrnou medaili.
Tým se měl v červenci představit na Mistrovství Evropy na Lago di Garda, ale nedostatek kvalitního tréninku a absence nových plachet účast znemožnila. MASTERLAN zůstává na Lipně na základně v kempu Jestřábí I a pokračuje v přípravě. “Konečně se mi podařilo získat tolik medailí, kolik je mi let. Ve středu mám ale narozeniny a tak zas jedna bude chybět. Byl to skvělý závod a se Zdeňkem jsme si ho parádně užili. Jsem moc rád za tým MASTERLAN a všechny své kosatníky. S Martinem Krsičkou jsme skvěle potrénovali. Je nejmladší a absolutně nezná strach. Zdeněk Adam je nejzkušenější a máme toho společně nejvíce odzávoděno. Na vodě letos zatím chybí Milan Harmáček, se kterým se často vídáme a hodně pomáhal s vyladěním lodě. Věřím, že se po narození dcery brzo vrátí k tréninku i mimo posilovnu. Zažívám složitější období, ale díky podpoře úžasné rodiny, díky kamarádům z týmu a díky mládežnickému družstvu třídy 29er, které trénuji, je svět hned veselejší. Jachting je můj život a těším se na další výzvy,” dodal kormidelník týmu MASTERLAN David Křížek.