Indiáni dřou na Šumavě, běhají ve vedru do kopce s pneumatikou v závěsu

Letní soustředění indiánů na Šumavě je hlavně dřina a litry potu. Foto: HC Škoda Plzeň

Litry potu, dřina a vedro. Přesně tak to teď vypadá na tradičním a „velmi oblíbeném“ letním soustředění plzeňských indiánů na Šumavě. Hokejisté denně polykají velké tréninkové dávky. Kromě posilování je čekají také náročné výběhy do sjezdovky, často ještě ztížené pneumatikou, kterou mají v závěsu.

Foto: HC Škoda Plzeň

„Hráči makají třífázově, navíc mají v šest hodin ráno pětikilometrový výběh, který je povinný pro mladší hráče. Poté následuje dopolední fáze, která se odehrává na sjezdovce, a odpoledne čekají indiány další dvě, z toho jedna hracího charakteru. Plzeňští hokejisté tak třífázově využívají zázemí, které mají v Samotách v Železné Rudě, čímž jim odpadá časově náročné přesouvání z jednotlivých stanovišť. Mají tedy více času na regeneraci,“ prozradil kondiční kouč HC Škoda Plzeň Jan Snopek.

Je to dřina! Foto: HC Škoda Plzeň

Skladba tréninků je prakticky stejná jako předchozí roky. „Objemově uděláme spoustu práce, ale snažíme se stereotyp nabourat jinými cviky nebo jinou skladbou tréninku, aby to kluci zvládali hlavou. Není pro ně jednoduché, aby dělali pořád to samé dokola, třeba na pátém, šestém soustředění,“ říká Snopek. Podle jeho slov to není jen o dvou týdnech na Šumavě, protože kluci jsou zvyklí přes rok pracovat výborně. „Když sleduji čas, který věnují regeneraci, je to pozitivní posun. Vědí, že si to tu odmakali a regenerace k tomu patří. A když si kluci potřebují i zanadávat a vypustit páru, beru to tak, že jsem tu jako hromosvod,“ dodává se smíchem kondiční trenér.